„To dla mnie ważne” – konkurs grantowy Fundacji Aviva

0504.2016

avivaFundacja Aviva po raz czwarty uruchomiła konkurs grantowy skierowany do lokalnych społeczności, osób fizycznych i organizacji pozarządowych, które działają na rzecz rodziców i ich dzieci w wieku od 0 do 13 lat.

Jeśli na terenie ogrodu lub w jego pobliżu brakuje placu zabaw, albo ogród chciałby aby Dom Działkowca pełnił również funkcję świetlicy dla młodszych dzieci, być może ogród ma też miejsce aby przy współpracy z innymi sąsiadami zrobić specjalne sportowe miejsce dla dzieci, coś dla rozwoju ich pasji? Jeśli tak – to jest szansa aby pozyskać na to środki finansowe. Od 5 kwietnia 2016 r. można takie inicjatywy zgłaszać do konkursu poprzez stronę: http://todlamniewazne.pl

Należy pamiętać że konkurs przebiega w dwóch formach i można wybrać jedną z nich, a można skorzystać z jednej.

Podstawową formą konkursu jest zgłoszenie inicjatywy oraz wzięcie udziału w dwóch etapach. Pierwszy etap to głosowanie internautów, które będzie trwało od zgłoszenia inicjatywy aż do zakończenia etapu tj. 19 maja 2016 r. Wiadomym jest, że zbieranie głosów trwa, zatem im wcześniej zgłosimy projekt, tym większą mamy szansę na zebranie największej ilości głosów. Do drugiego etapu zakwalifikuje się dwadzieścia inicjatyw z największą ilością głosów. W drugim etapie, przedstawione w konkursie, jury wybierze te, które otrzymają dofinasowanie. Fundacja przewidziała do rozdysponowania kwotę 225.000 zł, przy czym jednostkowy grant (projekt) nie może przekraczać 50.000 zł. Drugi etap i ogłoszenie wyników będzie trwało najpóźniej do 15 czerwca 2016 r.

Drugą formą działania Fundacji Aviva jest tzw. platforma crowdfundingowa. Oznacza to, że nasza zgłoszona inicjatywa (poza tym co już opisaliśmy powyżej) jest publikowana i wprost zbiera fundusze. Każda osoba, która obejrzy nasz projekt może dobrowolnie wesprzeć go jakąkolwiek kwotą, a kwota ta będzie przekazana na cel realizacji projektu – zgodnie z regulaminem akcji.

Wszystkie informacje związane z konkursem znajdą Państwo na:

http://todlamniewazne.pl/konkurs.html

zaś z regulaminem konkursu można zapoznać się pod linkiem:

http://todlamniewazne.pl/files/regulamin_4_edycji_konkursu.pdf

AL