Dotacje od województw – przydatne informacje

0804.2016

Nie tylko gminy, ale także i województwa ogłaszają swoje konkursy grantowe w zakresie działalności społecznej. Czasem są to konkursy, w których trudno by było ogrodom w ogóle wystartować (chociażby związane ze szkolnictwem czy ochrony zabytków), jednakże są też takie, które skupiają się na pomocy społecznej i  innych pokrewnych tematach.

Pojawia się jednak problem szukania informacji oraz pozyskiwania rzetelnych wiadomości o startach konkursów czy ich zasadach. Tym bardziej, że każdy urząd wojewódzki ma własną stronę, własny sposób działania i komunikowania wiadomości na zewnątrz. Czy jest na to jakieś remedium?

Jest. W sieci można odnaleźć wiele stron, które zajmują się finansami organizacji pozarządowych oraz zbierają i propagują informacje o konkursach grantowych. Jednym z nich jest blog „Konkursy dla NGO” wraz z towarzyszącym mu fan page na portalu facebook o takiej samej nazwie.

W ostatnim czasie blog „konkursy na NGO” zebrał w jednej informacji całą bazę przydatnych linków internetowych odsyłających do stron prowadzonych przez urzędy wojewódzkie a zawierające dane o konkursach grantowych. Oprócz samego zestawienia stron internetowych, z podziałem na poszczególne województwa, w samym komunikacie znajdziemy także krótką charakterystykę konkursów, możliwości zdobycia dofinansowania oraz kilka dobrych rad w zakresie przygotowywania projektów.

Zachęcamy do zapoznania się z informacją pod adresem:

http://konkursy-dla-ngo.blogspot.com/2016/04/dotacje-od-wojewodow-baza-linkow.html

oraz do polubienia profilu na facebooku: https://www.facebook.com/konkursyNGO

 
AL