Pierwszy letni "Działkowiec"

2005.2016

Coraz dłuższe i cieplejsze dni w czerwcu zapowiadają nadejście lata. Zaczynamy myśleć już o wakacjach, jednak nie zapominajmy o ogrodach. W tym czasie prac jest już nieco mniej, jednak działka wciąż wymaga intensywnej i systematycznej uwagi, w czym z pewnością bardzo pomocny okaże się czerwcowy numer „działkowca” – najlepsze źródło aktualnych porad ogrodniczych i ciekawych pomysłów na zagospodarowanie działki!

Karłowe czereśnie na nowoczesnych podkładkach są małe, łatwe w uprawie, plonują obficie i szybko rozpoczynają owocowanie. Ze względu na rozmiary są idealne na działki! Polecamy najlepsze odmiany tych niezwykle cennych roślin. Również do nabycia na www.dzialkowiecsklep.pl!

● Co dzieje się na działkach wiosną? Warto zajrzeć do naszego bloku reportaży, w którym publikujemy relacje z ogrodów z różnych rejonów kraju, gdzie działkowcy opowiadają o swoich uprawach, osiągnięciach i planach na sezon!

Różaneczniki i azalie to wyjątkowo piękne krzewy, urzekające obfitym i barwnym kwitnieniem. Spośród nich warto mieć również odmiany niskie i wolno rosnące – idealne na niewielką przestrzeń działek, a efekt dekoracyjny może być nawet większy!

● W tym roku kleszczy jest wyjątkowo dużo. Mówi się nawet o ich pladze! Doradzamy jak się od nich ustrzec, co robić w przypadku ukąszenia, jakie można stosować szczepionki a także jak ograniczyć występowanie kleszczy na działce.

Uwaga konkurs! W czerwcowym „działkowcu” ogłaszamy tegoroczną edycję konkursu „Moja Działka”, którego celem jest m.in. propagowanie dobrych wzorów zagospodarowania działek. Warunki uczestnictwa są łatwe a nagrody – bardzo atrakcyjne. Wszystkich gorąco zapraszamy do udziału!

● Jak zaaranżować rośliny wokół oczka wodnego, aby tworzyły harmonijną całość i cieszyły wzrok? Prezentujemy dwa przykładowe projekty – dla zbiornika naturalnego i z prefabrykatu, gdzie strefa przybrzeżna nie zawsze jest wilgotna.

● Chcecie poznać najpiękniejsze działki? Zobaczcie nagrodzone zgłoszenia z zeszłorocznego konkursu „Moja Działka”. Prezentujemy wspaniałą działkę pp. Anny i Stanisława Nowogrodzkich z ROD „Leśna Dolina” w Kwidzynie, na której harmonijnie połączone zostały uprawy ozdobne i owocowo–warzywne!

 

Poza tym w numerze m.in.:

Rady na czasie – czyli jak ciąć winorośl

● 8 sposobów na super papryki.

● ABC zasilania roślin.

Trawnik na medal

● Wybieramy okna i drzwi do altany.

● Przyrządzamy pyszne dania z wiosennych warzyw.

● Budujemy (krok po kroku) taras przy altanie!

A oprócz tego porady i ciekawostki ogrodnicze, artykuły o ekologii, nawożeniu, uprawie w gruncie i pod osłonami oraz wiele innych, aktualnych tematów!

 

Pamiętaj! „Działkowiec” to nie tylko wiedza ogrodnicza, to również recepta na zdrowy styl życia! Bądź z nami!