Dzień Dziecka w ROD im. Antoniego Domagalskiego w Gdyni.

3005.2016

Ostatnia sobota maja 2016 roku. Poranek pochmurny z odległym pomrukiwaniem burzy.

Powoli nasilają się powiewy wiatru. Przeganiane są niskie chmury. z każdą chwilą przebija się z nich słońce. Słońce, co za radość, co raz więcej słońca. Szykujemy się do imprezy plenerowej.

Zbliża się godzina dwunasta. Przychodzą pierwsze dzieci, a z nimi rodzice i dziadkowie. Z każdą chwila wzrasta liczba przybywających. Rozpoczynamy tradycyjne już obchody Dnia Dziecka, które w naszym ogrodzie odbywają się po raz dziewiąty. Jest wiele śmiechu i zabawy. Panie Iwona i Pani Sylwia umiejętnie organizują i przeprowadzają zabawy i konkursy. Każde dziecko otrzymuje, po zakończonej konkurencji nagrody w postaci zabawek.

Wszystkie dzieci są częstowane słodyczami i jednorazowymi napojami.

Dzieci pozostawiają swój ślad w ogrodzie. Pielą, pod czujnym okiem Pani Instruktor Ogrodowej Ali rabatkę, a następnie sadza na niej kwiaty, które będą jej ozdobą do końca sezonu.

Pogoda sprzyja zabawie. Jak wszystko co dobre kiedyś się kończy. Dobiega końca i nasza zabawa. Oprócz tradycyjnego do widzenia, padają pytania ze strony dzieci, czy w przyszłym roku odbędzie się taka impreza?

Prezes ROD A. Domagalskiego w Gdyni

Leonard Niewiński

  Gdynia 28 maja 2016 roku.