www.starogard.pl: "Działkowcy świętowali"

0609.2016

W sobotnie popołudnie 3 września br., w Starogardzie Gdańskim odbył się „Dzień Działkowca”. Gości z sąsiednich miast wraz z ich rodzinami i znajomymi przywitał prezydent Janusz Stankowiak.

-To dla nas, dla mieszkańców, olbrzymi zaszczyt móc państwa gościć w Starogardzie Gdańskim. Nigdy w historii naszego miasta nie organizowaliśmy Dnia Działkowca o tak szerokim zasięgu – mówił prezydent. -Mam nadzieję, że będą się państwo czuli u nas jak u siebie domu. IMG_4166 Wiceprezes Zarządu Okręgu Pomorskiego Polskiego Związku Działkowców Mieczysław Kamiński podziękował prezydentowi za serdeczne przyjęcie. Podkreślił także wkład pracy wszystkich właścicieli ogródków działkowych z powiatu starogardzkiego.

-Niezwykle przyjemnie jest spotkać się z państwem i rozpocząć naszą dzisiejszą uroczystość – mówił wiceprezes. Możemy świętować w Starogardzie Gdańskim dzięki życzliwości pana prezydenta. Dzisiejsze wydarzenie jest świętem całego okręgu, całej naszej społeczności. Jest to święto podwójne, bo w tym roku obchodzimy także 35 lecie Polskiego Związku Działkowca- dodał.

Podczas uroczystości, przewodniczący Kolegium Prezesów Bogdan Grzela, przypomniał historię powstania ogródków działkowych w Starogardzie Gd. Głos zabrał również obecny na imprezie poseł Kazimierz Smoliński.

IMG_4184

-Należy się uznanie wszystkim działkowcom za ich codzienną pracę i dbałość o zieleń w ich ogrodach. Życzę by ta praca przynosiła wiele satysfakcji i była wzorem dla innych.

Zarząd przyznał wiele odznaczeń związkowych i wyróżnień. Wręczono nagrody za „Najlepiej Zagospodarowany ROD Okręgu Pomorskiego roku 2016”, „ Wzorową Działkę Okręgu Pomorskiego roku 2016”, „ Wzorową Altanę Okręgu Pomorskiego roku 2016” oraz „Najładniejszy balkon w Starogardzie Gdańskim”

Źródło