Stanowisko Instruktorów Społecznej Służby Instruktorskiej z dnia 03.12.2016

0612.2016

Instruktorzy Społecznej Służby Instruktorskiej  w Okręgu Pomorskim PZD zebrani na spotkaniu szkoleniowym w dniu 3 grudnia 2016 r. wyrażają ubolewanie wobec materiałów publikowanych prze Telewizją Polska w ramach tzw. „Magazynu śledczego Anity Gargas”.

Jako Instruktorzy Społecznej Służby Instruktorskiej działamy w celu realizacji zadań doradczych w zakresie zagospodarowania, modernizacji ROD i działek. Upowszechniamy wiedzę i nowości ogrodnicze. Pomagamy innym działkowcom w zagospodarowaniu i użytkowaniu ich działek oraz racjonalnej i zdrowej uprawie roślin, a także ochronie środowiska.

Działamy społecznie. Nasze ogrody działkowe mają dla nas wielkie znaczenie a ich dobro leży nam na sercu. Jako działkowcy jesteśmy elementem większej społeczności. Każdy z nas jest członkiem Polskiego Związku Działkowców i niejednokrotnie od wielu lat dobrowolnie działa w tej organizacji.

Tym bardziej czujemy się dotknięci treścią materiału jaki został wyemitowany w Telewizji Polskiej. Pani Anita Gargas postawiła naszą organizację w fatalnym świetle, opierając się na zmanipulowanych, jednostronnych i tendencyjnych a nawet fałszywych przesłankach. Z głęboką przykrości stwierdzamy, że „Magazyn śledczy…” nie ma nic wspólnego z rzetelnością dziennikarską i dążeniem do prawdy. Jest to tylko pogoń za tanią sensacją.

Odbywa się to niestety kosztem zwykłych działkowców – ludzi którzy na co dzień oddają swój czas i wysiłek aby zmieniać oblicza naszych Miast na piękniejsze i bliższe środowisku. Publikowanie materiałów, które określają nasze ogrody jako przeżytek i siedlisko patologii to poważny cios dla nas wszystkich.

Pozostaje tylko zadać retoryczne pytanie, czym działkowcy zasłużyli sobie na takie traktowanie?

 

Z działkowym pozdrowieniem

Instruktorzy SSI Okręgu Pomorskiego w Gdańsku