Spotkanie Świąteczno-Noworoczne Prezydium OZ z przedstawicielami samorządu terytorialnego

2012.2016

W miniony poniedziałek 19 grudnia 2016 r. w siedzibie Okręgowego Zarządu odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne Prezydium OZ z przedstawicielami zaprzyjaźnionych samorządów terytorialnych.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Prezydium OZ we współpracy z działającą w Okręgu komisją do spraw współpracy z  samorządem terytorialnym i innymi organizacjami społecznymi oraz przy udziale przewodniczących kolegiów prezesów zarządów ROD.

Swoją obecnością zaszczycili działkowców  przedstawiciele zaprzyjaźnionych samorządów. Przybył Pan Krzysztof Trawicki - Wicemarszałek Województwa Pomorskiego, Pan Mirosław Pobłocki - Prezydent Tczewa, Pan Janusz Stankowiak - Prezydent Starogardu Gdańskiego, Pan Michał Guć - Wiceprezydent Gdyni oraz Pan Maciej Lorek - Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska UM w Gdańsku.

Uroczystość otworzył Prezes Okręgowego Zarządu, Pan Czesław Smoczyński, który serdecznie przywitał wszystkich zebranych oraz w kilku słowach podsumował wydarzenia mijającego roku 2016 r.

Następnie głos zabierali poszczególni zaproszeni goście.

Pan Krzysztof Trawicki: „Edukacyjna rola ogrodów działkowych jest nie do przecenienia. Warto kontynuować działania w tym zakresie”.

Pan Michał Guć: „W wielu dziedzinach mamy razem wiele do zrobienia – w dziedzinie edukacji, ekologii, aktywizacji seniorów… Miasto Gdynia jest otwarte na szerszą współpracę z ogrodami”.

Pan Janusz Stankowiak: „Miasto Starogard Gdański jest przyjazne działkowcom. Doceniam to że ogrody działają ponad podziałami i pełnią rolę integrującą w społeczność”.

Pan Mirosław Pobłocki: „Nie wyobrażam sobie, żeby ogrody działkowe zniknęły z terenu Miasta Tczewa. Dobrze się dzieje, że działkowcy wychodzą ze swoimi działaniami w kierunku społeczności lokalnej”.

Na zakończenie Prezes Czesław Smoczyński złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczno-noworoczne.

M.K.