Szkolenie kandydatów na Instruktorów SSI - pokaz praktyczny

1503.2017

11.03.2017 odbyły się ostatnie zajęcia dla kandydatów na instruktora ogrodniczego Społecznej Służby Instruktorskiej. Były to zajęcia praktyczne dotyczące cięcia ,prześwietlania i formowania koron drzew i krzewów owocowych.

Gościnny ogród im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku udostępniając działki, umożliwił kandydatom skonfrontowanie wiedzy teoretycznej zdobytej na wykładach z praktyką. Prowadzący zajęcia pan Mariusz Anioła z Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, wykonując ciecie na różnych gatunkach drzew i krzewów owocowych bardzo dokładnie pokazał jak prześwietlać i ciąć drzewa owocowe.Uczestnicy na bieżąco zadawali mnóstwo pytań na które pan Mariusz szczegółowo odpowiadał.

Po pokazie przy rozpalonym kominku w Domu Działkowca uczestnicy zostali poczęstowani gorącą herbata i kawą oraz ciastem.

Mamy nadzieję iż świeżo upieczeni instruktorzy swoją wiedze i umiejętności wykorzystają na swoich ogrodach, tym bardziej że właśnie teraz jest to czas na przeprowadzanie cięcia drzew. Pozostało jeszcze wręczenie legitymacji instruktora ogrodniczego SSI, które odbędzie się po zatwierdzeniu przez Prezydium Pomorskiego Okręgowego Zarządu w Gdańsku.

[caption id="attachment_10194" align="alignnone" width="300"] Prześwietlanie krzewów porzeczki[/caption] [caption id="attachment_10195" align="alignnone" width="300"] Cięcie jabłoni[/caption] [caption id="attachment_10196" align="alignnone" width="300"] Cięcie czereśni[/caption]

[caption id="attachment_10197" align="alignnone" width="300"] Korona jabłoni w formie szpalerowej[/caption]

M.H.N.