Wiosna w ogrodzie - ROD im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku

2303.2017

Od dwóch dni mamy kalendarzową wiosnę , ale na ogrody zawitała chyba  wcześniej. Wiele wiosennych kwiatów zdążyło już pięknie rozkwitnąć. Szukanie wiosny na ogrodach działkowych to sama przyjemność .Niektórzy działkowicze wraz z ciepłymi promieniami słonecznymi już przystępują do pierwszych prac. Pan Charytaniuk Czesław wraz z małżonką wykonują pierwsze prace porządkowe jak grabienie trawnika – co wiosną jest bardzo ważną czynnością.

Pan Roman Tarnowski grabi nie tylko swój trawnik ,ale zgodnie z regulaminem dba o aleję wzdłuż działki. Zadarnione alejki  nie tylko ładnie wyglądają , ale rosnąca trawa to więcej tlenu, mniej dwutlenku węgla, latem się nie kurzy , większa wilgotność powietrza itd. - czyli są same korzyści. Zarządy ROD powinni dążyć do tego , aby w ogrodach było jak najwięcej alejek zadarnionych.

A oto ,,kwitnący’ ’rezultat poszukiwań wiosny w ROD Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku:

[caption id="attachment_10231" align="alignnone" width="300"] Cimiernik biały w Anglii zwany ,,różą bożonarodzeniową”, ponieważ jest pędzony właśnie na okres Bożego Narodzenia tak jak u nas gwiazda betlejemska (poinsecja)[/caption] [caption id="attachment_10232" align="alignnone" width="300"] Irysy to cała gama gatunków i odmian - ten na zdjęciu to najwcześniej kwitnący irys żyłkowany[/caption] [caption id="attachment_10233" align="alignnone" width="300"] Rannik jak sama nazwa wskazuje kwitnie bardzo wczesną wiosną- jego żółte kwiaty są jak małe słoneczka[/caption] [caption id="attachment_10234" align="alignnone" width="300"] Wawrzynek wilcze łyko swoją nazwą nie bardzo budzi zaufanie, ale jego kwiaty na bezlistnych pędach wyglądają prześlicznie. Trzeba jednak pamiętać, że jest to roślina trująca.[/caption] [caption id="attachment_10235" align="alignnone" width="300"] No i najpopularniejsze o tej porze krokusy które można znaleźć prawie na wszystkich działkach tak samo jak najwcześniej kwitnące wiosną przebiśniegi[/caption] [caption id="attachment_10236" align="alignnone" width="300"] Śnieżyca wiosenna czaruje swoimi dzwoneczkami z zieloną plamką[/caption] [caption id="attachment_10237" align="alignnone" width="300"] Zimowity kojarzą się późnym latem lub wczesną jesienią -a tu proszę zimowit zwany wiosennym swoim ciekawym kolorem zwraca naszą uwagę[/caption]
M.H.N.