Dni Działkowca w ROD "Kolejarz" w Malborku

2409.2018

W Rodzinnym Ogrodzie Działkowym Kolejarz w Malborku 15 września br. obchodzono uroczyście działkowe święto Dzień Działkowca, w którym udział wzięli działkowcy wraz z rodzinami i przyjaciółmi oraz zaproszeni goście, wśród których byli V-ce Starosta powiatu malborskiego Waldemar Lamkowski, Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski, prezesi malborskich ROD. Zaproszona również była delegacja działkowców z ROD im. Sikorskiego z Kwidzyna.

Uroczystość rozpoczął prezes ROD Kolejarz Ryszard Gurtiakow, który przywitał wszystkich obecnych, a następnie zaprosił do wspólnego zaśpiewania piosenki Jonasza Kofty pt. Pamiętajcie o ogrodach. W swoim wystąpieniu zapoznał działkowców z najważniejszymi tematami dotyczącymi stowarzyszenia PZD i ROD.

Poinformował również, że dla działkowców malborskich dzień dzisiejszy jest ważnym dniem historycznym dla nich, ponieważ właśnie dzisiaj za chwilę zostanie podpisane porozumienie o wzajemnej współpracy między Samorządem lokalnym, a Kolegium Prezesów Malborskich ROD.

W imieniu samorządu lokalnego porozumienia o wzajemnej współpracy podpisał Burmistrz miasta Malborka Marek Charzewski, w imieniu Kolegium Prezesów malborskich ROD Ryszard Gurtiakow.

Następnie głos zabierali: Burmistrz Malborka, który powiedział, że w ostatnich 2 latach w dużo miastach w Polsce takie porozumienie zostało podpisało, ponieważ samorządy lokalne zauważają ważną rolę i znaczenie ROD dla społeczności lokalnej i środowiska i dzisiaj Malbork do nich dołącza.

Starosta Malborski pogratulował działkowcom za ich trud wkładany w pracę na działkach, o czym świadczy ich wygląd i zagospodarowanie.

Głos również zabrał Jarosław Parus Przewodniczący Kolegium Prezesów z Kwidzyna, który podziękował za zaproszenia w ramach integracji działkowców z różnych miast i pogratulował podpisanie porozumienia.

Zakończeniem części oficjalnej było złożenie wzajemnych podziękować i prezentów.

Następnie rozpoczęła się działkowa biesiada, która przy smacznym jedzeniu, w którym również był tradycyjny chleb ze smalcem i grochówka, przygotowanym przez działkowe gospodynie oraz wspaniałej muzyce prezentowanej przez lokalnego grajka Kazika trwała do późnych godzin nocnych.

Ryszard Gurtiakow

Galeria