Dni Działkowca w ROD „Przylesie” w Gdańsku Złotej Karczmie

2709.2018

Tradycyjnie już, jak co roku na terenie ROD „ Przylesie ” w Gdańsku- Złotej Karczmie odbyły się uroczyste Dożynki. W dniu 8 września 2018 r. Zarząd ROD „Przylesie” zaprosił wszystkich działkowców wraz z rodzinami oraz gości na obchody Dni Działkowca.

Na początku imprezy dożynkowej prezes Pan Aleksander Jurkowski serdecznie przywitał wszystkich zebranych i przedstawił najważniejsze sprawy dotyczące ROD „Przylesie”. W dalszej części obchodów Dnia Działkowca wiceprezes Zarządu Pani Regina Zajkowska wraz z przedstawicielem Okręgu Pomorskiego PZD w Gdańsku Panią Grażyną Chinalską wręczyła wyróżnionym działkowcom srebrne i brązowe odznaki „Zasłużonego Działkowca”. Następnie działkowcy, laureaci w konkursie na ” Najpiękniejszą działkę 2018” otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Działkowcy, którzy przynieśli wyjątkowe warzywa i kwiaty w ramach konkursu na najciekawsze plony również zostali obdarowani drobnymi upominkami.

Po części oficjalnej odbył się poczęstunek. W radosnej atmosferze, przy muzyce, działkowcy spożywali smaczne kiełbaski przy biesiadnych stołach. W tym uroczystym dniu nawet pogoda dopisała.

Galeria