Otwarcie nowego Domu Działkowca w ROD Sienkiewicza w Tczewie

1610.2018

W dniu 12.10 2018 odbyła się ważna uroczystość dla społeczności Rodzinnego Ogrodu Działkowego im.H.Sienkiewicza w Tczewie, a mianowicie oddano do użytku nowy budynek Domu Działkowca. Uroczystego otwarcia obiektu i przecięcia wstęgi dokonali:

Prezydent Miasta Tczewa - Mirosław Pobłocki

Prezes Okręgu Pomorskiego - Józef Matwies

Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZD w Gdańsku - Bogusław Dąbrowski.

W uroczystości brali udział też architekt p.Mirosława Sielska, ogrodnik miejski p.Janusz Landowski oraz instruktor ogrodniczy Okręgu Pomorskiego PZD w Gdańsku P.Marianna Hukała-Niemczuk.

Aby obiekt dobrze służył działkowcom został poświęcony przez księdza proboszcza Adama Gadomskiego. Po oficjalnym otwarciu gospodarze i zaproszeni goście w bardzo miłej atmosferze podczas smacznego poczęstunku i okolicznościowym torcie -rozmawiali o różnych sprawach dotyczących budowy, a także innych -choćby sprawa wyborów samorządowych i udziału w nich działkowców.

Budowa Domu Działkowca o powierzchni 82,5 m², doszła do skutku dzięki determinacji Pani Prezes Gertrudy Kostuch, całego Zarządu i Działkowców ROD im.H.Sienkiewicza w Tczewie. Działkowcy zbierali przez kilka lat pieniądze na ten konkretny cel; oprócz tego Ogród otrzymał dotację z Okręgowego Zarządu Pomorskiego PZD w Gdańsku, a także dofinansowanie z Urzędu Miasta Tczewa. W związku z dość dużymi wydatkami na budowę Ogród zaciągnął też pożyczkę samopomocową z Jednostki Krajowej PZD w Warszawie.

Piękny budynek będzie służył przede wszystkim jako miejsce pracy Zarządu i Komisji Rewizyjnej ROD, gdzie w godnych warunkach będą przyjmowani działkowcy. Obiekt jest wyposażony w aneks kuchenny oraz sanitariaty. Oprócz spotkań roboczych można też organizować spotkania okolicznościowe np. spotkanie opłatkowe.

Gratulujemy Zarządowi I Działkowcom ROD im.H.Sienkiewicza w Tczewie nowej siedziby i życzymy sukcesów w realizacji następnych projektów.

Marianna Hukała-Niemczuk

St. Instruktor d/s Ogrodnictwa

Galeria