PZD w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

1111.2018

11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach zaborów i niewoli odzyskała niepodległość i powróciła na mapy Europy. Jubileuszowe obchody są bliskie Związkowi, dlatego działkowcy i ich rodziny oraz struktury związkowe również podejmują działania, które mają uświetnić jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

"W tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to bardzo ważny jubileusz dla Polski i Polaków, którego świętowanie powinno być radosne i jednoczące wszystkich Polaków.

Krajowa Rada PZD podkreślając duże znaczenie tego jubileuszu stwierdza, że jubileuszowe wydarzenia oraz obchody patriotyczne organizowane przez Państwo Polskie są bliskie Związkowi, a zatem zwraca się do działkowców i ich rodzin oraz struktur związkowych o wzięcie udziału w państwowych i samorządowych działaniach patriotycznych, które mają uświetnić jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Krajowa Rada PZD apeluje do zarządów ogrodów, aby w dniu 11 listopada br. wywiesić we wszystkich ogrodach działkowych polskie flagi oraz flagi związkowe. Ponadto Krajowa Rada PZD zwraca się do zarządów ogrodów o posadzenie na terenie ROD drzew upamiętniających tę ważną dla Polski rocznicę. Zarządy powinny zaprosić na tę uroczystość działkowców, samorządowców i wszystkich przyjaciół Związku.

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę jest także świętem działkowców."

Fragment Stanowiska Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców z dnia 25 października 2018 roku w sprawie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości". Cały dokument dostępny jest pod linkiem: http://pzd.pl/artykuly/22203/111/Stanowisko-Krajowej-Rady-PZD-z-dnia-25-pazdziernika-2018-w-sprawie-100-lecia-odzyskania-przez-Polske-niepodleglosci.html

Galeria