Zmarł Prezes Okręgu PZD w Lublinie – Stanisław Chodak

1902.2019

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 lutego 2019 r. zmarł Stanisław Chodak - Prezes Okręgu PZD w Lublinie.

Odszedł człowiek niezwykle oddany i zasłużony dla ruchu ogrodnictwa działkowego w Polsce, który przez całe swoje życie doświadczeniem i pracą służył wielu pokoleniom działkowców.

Z ogrodnictwem działkowym był związany od 1968 r., a Polskim Związkiem Działkowców od 1981 r., czyli od samego początku jego powstania. Od 1978 r. pełnił społecznie funkcję Prezesa Wojewódzkiego, a następnie Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Lublinie. W latach 1981 – 2015 pełnił funkcję członka Krajowej Rady PZD oraz wiceprezesa PZD. Z wykształcenia był prawnikiem, co pozwalało mu angażować się w sprawy prawne Związku. Na przestrzeni dziesiątek lat uczestniczył w wielu ważnych sprawach dotyczących ROD, w szczególności w zmianach, jakie obejmowały ogrody, w ich rozwoju, a także w walce o zachowanie istnienia ROD i dorobku wielu pokoleń działkowców. 

Za swoje zaangażowanie i oddanie ogrodnictwu działkowemu był wielokrotnie odznaczany. Został wyróżniony m.in. odznaką „Za Zasługi dla PZD” oraz złotą odznaką „Zasłużonego Działkowca”. Za długoletnią działalność społeczną w PZD został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski oraz innymi odznaczeniami państwowymi.

Będzie go nam brakowało w naszej codziennej pracy i służbie ogrodom i działkowcom. Będą o nim pamiętały zwłaszcza ogrody z Lubelszczyzny, które tworzył, zagospodarowywał i bronił. Dla których poświęcił znaczną część swojego życia.  

Rodzinie i bliskim  zmarłego składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Cześć jego pamięci !

Krajowy Zarząd

Polskiego Związku Działkowców

 

Galeria