Czytajcie „działkowca”!

2102.2019

Nie przegapcie najnowszego – marcowego numeru „działkowca”, który właśnie pojawił się w sprzedaży! W tym największym piśmie ogrodniczym na rynku znajdziecie m.in. masę praktycznych porad i inspiracji w sam raz na rozpoczynający się sezon! Warto też skorzystać z okazji i zamówić pakiet rocznej prenumeraty „działkowca” – w atrakcyjnej cenie i z bezpłatną dostawą!

 

● Letnie kwiaty cebulowe wyróżniają się ogromną różnorodnością barw, form i mogą stanowić spektakularną ozdobę ogródka. Już teraz warto zaplanować ich uprawę i dobrać odpowiednie gatunki i odmiany. Oprócz popularnych lilii, mieczyków, pacioreczników, begonii, przedstawiamy również te mniej znane, jak np. błonczatki, eukomisy, tygrysówki, galtonie. Polecamy też na www.dzialkowiecsklep.pl!

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania „Kto ma prawo udziału w walnym zebraniu?”„Jak wygląda procedura przeniesienia praw do działki na rzecz osoby niespokrewnionej?”.

 

 

● Krzewy jagodowe w towarzystwie roślin ozdobnych to wspaniałe rozwiązanie dla działkowców, którzy zastanawiają się jak zmieścić na niewielkiej powierzchni jagodnik i rabaty kwiatowe. Zamieszczamy kilka projektów, które pozwolą efektownie połączyć pyszne i zdrowe owoce z pięknem kwiatów!

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „Przygotowania do walnych zebrań w ROD” oraz „Powrót do korzeni”, czyli o przygotowywanym w PZD nowym „Programie nowoczesnego zagospodarowania i użytkowania działek na miarę potrzeb współczesnych rodzin”, który będzie promował m.in. łatwe w uprawie oraz bardzo zdrowe gatunki warzyw, owoców i ziół, a także atrakcyjne i nowoczesne metody ich uprawy!

 

● Czym i jak pryskać w roku 2019? Przedstawiamy aktualny wykaz preparatów ochrony roślin zalecanych do stosowania na działkach, autorstwa prof. Kazimierza Wiecha z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie – wieloletniego autora i członka Kolegium Redakcyjnego „Działkowca” oraz uznanego autorytetu w swojej dziedzinie.

 

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – altana po zimie.

● Jak ciąć hortensje?

● Podpatrzone na działkach – migawki z zimowych ogrodów.

● Zakładamy ogródek kuchenny.

● Jak chronić rośliny – czyli kodeks dobrej praktyki.

● Dbajmy o stawy – ćwiczenia wzmacniające, równoważne i rozciągające.

● Broda mnicha – nowa roślina sałatkowa.

● Przyrządzamy pyszne, zdrowe, modne i nietypowe kiszonki i smoothie!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, uprawie w gruncie i w pojemnikach oraz wiele innych interesujących tematów!

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

Galeria