Ogródki działkowe przyjazne pszczołom

1705.2019

Na terenach powiatów województwa pomorskiego w miesiącach od marca do maja 2019 roku odbywają się warsztaty  z zakresu zakładania i prowadzenia przydomowych ogrodów przyjaznych pszczołom. Warsztaty są organizowane przez Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa Oddział w Słupsku w ramach przedsięwzięcia pn. „Przydomowe ogrody przyjazne pszczołom”, które otrzymało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

W dniu 11 maja br. takie warsztaty odbyły się w powiecie kwidzyńskim w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. Gen. Sikorskiego w Kwidzynie. Podczas warsztatów została przekazana wiedza i umiejętności praktyczne w zakresie zakładania i pielęgnacji przydomowych i działkowych ogródków przyjaznym rodzimym gatunkom owadów zapylających. Uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób zaprojektować ogródek działkowy, które odmiany roślin miododajnych dobrać do przydomowego i działkowego ogrodu, w jaki sposób je sadzić i je pielęgnować.

Warsztaty prowadził mgr  inż. Bolesław Giczewski przy współudziale mgr Doroty Duch. Każdy uczestnik warsztatu otrzymał darmowe sadzonki krzewu miododajnego i drzewka owocowego, ponadto uczestnicy otrzymali ulotki, w których są zawarte podstawowe informacje dotyczące zakładania i pielęgnacji przydomowego ogrodu i działek oraz certyfikat uczestnictwa w warsztacie.

                                                                                            Jaroslaw Parus

Galeria