Dzień Diałkowca w ROD im. gen. Władysława Sikorskiego w Kwidzynie

0409.2019

W Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. gen. Władysława Sikorskiego w Kwidzynie 31 sierpnia br. obchodzono działkowe święto Dzień Działkowca, w którym udział wzięli działkowcy wraz z rodzinami i przyjaciółmi oraz zaproszeni goście, wśród których byli, Skarbnik Okręgowego Zarządu PZD w Gdańsku Ryszard Gurtiaków, Zastępca Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZD w Gdańsku Pani Elżbieta Senecka, Przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Śnieg i Burmistrz Miasta Kwidzyna Piotr Widz.

Zaproszona również była delegacja działkowców z ROD Kolejarz z Malborka oraz kwidzyńskie media - Telewizja Kablowa i gazeta Puls Kwidzyna.

Uroczystość tradycyjnie rozpoczęto hymnem działkowców PZD. Następnie głos zabrał Prezes ROD Jarosław Parus, który w swoim wystąpieniu poruszył bieżące tematy dotyczące stowarzyszenia PZD i  naszego ROD. Życzył wszystkim obecnym wesołej biesiady.

Głos zabierali również Przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Śnieg i Burmistrz Miasta Piotr Widz, od których działkowcy usłyszeli dużo miłych słów uznania za swój trud pracy wkładany na działkach, dzięki czemu tak pięknie wyglądają, oraz pozytywnych zapewnień co do ogrodów w naszym mieście.

Miłe życzenia przekazali również Skarbnik OZ Ryszard Gurtiaków i Zastępca Przewodniczącego OKR Pani Elżbieta Senecka.

Następnie zostały wręczone zasłużonym działkowcom brązowe i srebrne odznaczenia „Za zasługi dla PZD” i odznaczenia „Za zasługi dla ROD”.

Wręczono również pucharki i dyplomy okolicznościowe za wzorową uprawę działki i aktywność społeczną na rzecz ROD.

Po części oficjalnej działkowcy zaczęli biesiadę, a że był piękny, słoneczny dzień, po którym nastąpił gwieździsty wieczór zabawa, którą umilał muzyką zespół „RYTMY”, trwała do późnych godzin wieczornych.  

I ja tam byłem, jadłem, piłem i się bawiłem.

                                                       

   działkowiec z ROD im. gen. Władysława Sikorskiego w Kwidzynie

Galeria