Dzień Działkowca oraz 35-lecie Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Leśna Dolina" w Kwidzynie

1609.2019

Pomimo bardzo brzydkiej pogody jaką spłatała nam aura, odbyły się w świetlicy ogrodowej „Dzień Działkowca” oraz 35-lecie działalności ogrodu. Starania Zarządu ROD na zorganizowanie imprezy na tzw. Placu Spotkań na terenie Ogrodu przegrały z pogodą.

Na święto przybyło wielu działkowców oraz przedstawiciel OZP PZD w Gdańsku Jarosław Parus, który przekazał dla działkowców na ręce Prezesa ROD Andrzeja Jancza puchary i dyplomy gratulacyjne od Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego, Prezesa OZP PZD w Gdańsku Józefa Matwiesa oraz od Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZD Bogusława Dąbrowskiego i jej członków. Po oficjalnej części zostało wręczonych 5 brązowych, 5 srebrnych odznaczeń "Zasłużony Działkowiec" oraz 3 wyróżnienia dla działaczy z ogrodu odznaką "Za Zasługi Dla ROD".

Przy muzycznym akompaniamencie zostały wręczone dyplomy i puchary w konkursie ogrodowym  "Najładniejsza Działka Roku 2019 Na Ogrodzie" następującym laureatom działek:

 

       m-ce  1. Działka nr 132                         m-ce 3. Działka nr 7

       m-ce  2. Działka nr 16C                        m-ce 4. Działka nr 94                  

                                         m-ce  5. Działka nr 16

Po wręczeniu nagród laureatom rozpoczęła się degustacja tradycyjnych potraw, takich jak: chleb ze smalcem i ogórkiem, grochówka czy bigos, a także kiełbasa na gorąco. Z okazji 35-lecia ogrodu był okolicznościowy tort oraz ciasta upieczone przez naszych działkowców, za które serdecznie im dziękujemy.

W dyskusji poruszono temat ustawy śmieciowej i jej konsekwencji.

Zabawa dla wytrwałych działkowców trwała do późnych godzin nocnych.

Serdecznie dziękuję Wszystkim za cudowną zabawę i do zobaczenia za rok.

 

Andrzej Jancz

Prezes Zarządu ROD „Leśna Dolina” w Kwidzynie

Galeria