Informacje i apele organów administracji w województwie pomorskim w związku z koronawirusem

1003.2020

W dniu 10 marca 2020 r. Prezydent Dulkiewicz podpisała pisma do wszystkich jednostek Urzędu Miejskiego, wszystkich zależnych instytucji, żeby bezterminowo odwołały wydarzenia i imprezy o charakterze masowym, ale również takie, które nie podlegają pod definicję imprez masowych. Jednocześnie zaapelowała o zachowanie zdrowego rozsądku, nie gromadzenie się w miejscach publicznych bez potrzeby. Jeśli ktoś ma sprawę do załatwienia w Urzędzie, niech zrobi to drogą elektroniczną lub telefonicznie. Unikajmy gromadzenia się w zamkniętych pomieszczeniach - mówiła podczas wtorkowej konferencji prasowej prezydent Aleksandra Dulkiewicz- Sytuacja jest poważna, ale powinniśmy zachować zdrowy rozsądek. Dbajmy o podstawowe zasady higieny, o osoby starsze, bo seniorzy na skutki zakażenia wirusem są najbardziej narażeni. 

Na dzień 11 marca 2020 r. prezydenci największych polskich miast zostali zaproszeni do Kancelarii Premiera, gdzie będą się toczyły rozmowy ws. tego, jak przygotować samorządy do walki z koronawirusem.

źródło:
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Wladze-Gdanska-o-zagrozeniu-koronawirusem-zachowajmy-rozsadek-n143103.html#tri

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek w trosce o zdrowie wszystkich mieszkańców i poczuciu odpowiedzialności za miasto powołał specjalny zespół zadaniowy, w którego skład wchodzą członkowie Kolegium Prezydenta Gdyni i mają za zadanie koordynować wszelkie działania, w tym informacyjne, związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Oczywiście działa także zgodnie z przepisami sztab kryzysowy. Prewencyjnie Prezydent odwołał wszystkie zajęcia dla seniorów organizowane przez Centrum Aktywności Seniora i Gdyńskie Centrum Sportu. Chodzi m.in. o Uniwersytet Trzeciego Wieku, zajęcia hobbystyczne i Gdyńskie Poruszenie. Nieczynne są miejskie kluby seniora, a tym, które są wspierane przez miasto, urzędnicy zalecili zawieszenie działalności. Data wznowienia zajęć zostanie podana w późniejszym terminie. Szczególnym rygorem są objęte dzienne i całodobowe placówki pomocy społecznej. Obowiązuje w nich zakaz odwiedzin. Nie ma powodów do paniki, należy natomiast zapobiegawczo wykazać się roztropną odpowiedzialnością.

źródło:
https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,25776599,koronawirus-gdynia-odwoluje-zajecia-uniwersytetu-trzeciego.html

Sopoccy urzędnicy szczególną troską objęli seniorów, którzy są w grupie podwyższonego ryzyka. MOPS uruchomił specjalny telefon informacyjny: 58 551 17 10.

źródło:
https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,25776880,koronawirus-sopot-uruchomil-telefon-informacyjny-dla-seniorow.html

Urząd Miasta w Kwidzynie opublikował komunikat, z którego wynika, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców odwołuje do końca marca na terenie Kwidzyna publiczne wydarzenia i spotkania organizowane przez Miasto Kwidzyn oraz miejskie jednostki i instytucje. Do końca marca nie odbędą się m.in. zaplanowane spektakle teatralne, spotkania autorskie, mecze lig miejskich, dni otwarte w szkołach, wycieczki szkolne oraz pozostałe organizowane przez samorząd wydarzenia z udziałem dużej liczby osób.

źródło:
https://kwidzyn.naszemiasto.pl/koronawirus-kwidzyn-do-konca-marca-bez-imprez/ar/c1-7591721

 

 

Galeria