Działkowcy pozytywnie o Apelu

0204.2020

Polski Związek Działkowców nieustannie monitoruje sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w kraju, na bieżąco informuje o kolejnych obostrzeniach wprowadzanych przez władze centralne i podejmuje niezbędne działania i decyzje, ułatwiając działkowcom interpretację zakazów w kontekście możliwości korzystania z działek.

W dniu 1 kwietnia 2020 r. Krajowy Zarząd PZD skierował do działkowców apel w sprawie przestrzegania ograniczeń w korzystaniu z działek w ROD w czasie epidemii. Apel spotkał się z szerokim i bardzo pozytywnym odzewem działkowców na Facebooku, którzy doceniają naszą pracę na ich rzecz w obecnym ciężkim dla wszystkich czasie.

Swoje poparcie dla działań Związku działkowcy wyrażają w komentarzach na portalu społecznościowym. Poniżej przytaczamy kilka z nich:

„Z całego serca dziękujemy za to, co robicie dla nas - działkowców, jesteśmy wdzięczni i doceniamy to, iż w dzisiejszych bardzo ciężkich czasach możemy w zgodnie z prawem i nowymi obostrzeniami - przebywać na swoich ogródkach działkowych w otoczeniu zieleni, natury i SPOKOJU. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby tę możliwość utrzymać aż do końca trwania stanu epidemii w Polsce. Dziękujemy raz jeszcze za aktualizowanie informacji na bieżąco. Pozdrawiamy serdecznie. Proszę trzymać się zdrowo!! ”

 „Mam nadzieję że wszyscy działkowcy będą odpowiedzialni jak do tej pory :) i nie zabiorą nam prawa do korzystania z działek  ”

„Dziękuję bardzo za tą cudowną wiadomość.”

„Dziękuję. Pozdrawiam wiosennie.”

„Tak robimy pozdrawiamy działkowców”

„Bezpieczniej na działkach niż w sklepach”

„Rozsądnie podchodzić do tematu bez grillowania spotkań zabaw każdy na swojej działce żebyśmy jak najdłużej mogli na nich przebywać pozdrawiam gorąco wszystkich.”

„Moja działka na ROD blisko domu a więc wiadomość raduje nasze serca”

„Fakt jest jeden - na działkach będziecie Państwo bezpieczniejsi niż w blokach (klatki schodowe, windy, piwnice można nazwać czerwona strefą) zatem jeśli ktoś będzie miał pomysł "zamknąć" dostęp do domków działkowcom, bez stanu będącego zgodnym z konstytucją oraz tym samym ograniczać wolność poruszania się , a także wprost prawa człowieka - popełnia przestępstwo. Co innego, gdyby taki stan został wprowadzony ... ale nie jest, trzymajmy się zatem ciepło i nie wierzmy ślepo w każda bzdurę . Dużo zdrówka wszystkim”

Dziękujemy za wszystkie przychylne komentarze i prosimy: bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych, abyśmy jak najszybciej mogli wrócić do korzystania w pełni z uroków własnych działek.

 

Monika Pawlińska

Krajowy Zarząd

Galeria