Działka zmienną jest - z wizytą w ROD "Marysieńka" u podnóża Zamku w Gniewie

0308.2020

Pani Seroka Prezes Zarządu ROD "Marysieńka" w Gniewie kilka lat temu stwierdziła, że nadszedł czas na zmiany na jej działce. Uznała, że zmiana dobrze wpłynie na jej i rodziny samopoczucie. Od zamysłu rodzina przeszła więc do działania.

 

  

Ponieważ w ogródku przez lata rozrosły się rośliny, rodzina działkowców postanowiła ograniczyć ich ilość. Żadna roślinka się nie zmarnowała, a ich nadmiar został przekazany do zaprzyjaźnionej szkółki drzew i krzewów.

Działka przeszła metamorfozę, do której wykorzystano przede wszystkim różnego rodzaju kamienie o wielorakiej strukturze i kolorze. Działkowcy "wyrzeźbili" z nich piękne kształty, które tworzą oryginalną całość. Pozostawione krzewy zostały odpowiednio przycięte i uformowane i wkomponowane w projekt działki.

PRZED              PO 

 

Widać półkola, a od pompy wodnej wije się wstęga "strumyka" z kamienia. Kamień stanowi nie tylko ozdobę działki, jest też świetnym drenażem, aby po opadach woda nie zalegała na powierzchni ziemi.

Warto zwrócić uwagę, że działkę zdobią sukulenty posadzone w niekonwencjonalny sposób, ale dyskretnie w szpilce damskiej, trampkach, lecz to rośliny - jak twierdzi Pani Hanna - są najważniejsze, reszta to tylko dodatki, które wiążą się ze wspomnieniami, konkretnymi sytuacjami życiowymi. Działkę zdobią między innymi juka, miododajna lawenda, hortensja.

 

 

 

 

tekst: Hanna Seroka Prezes Zarządu ROD "{Marysieńka" w Gniewie

Beata Milianowska dyrektor biura Okręgu Pomorskiego PZD w Gdańsku

zdjęcia: Hanna Seroka Prezes Zarządu ROD "{Marysieńka" w Gniewie

 

Galeria