Marcowy numer „Mojego Ogródka” w sprzedaży od 17 lutego! - 17.02.2021

1702.2021

„Mój Ogródek” możesz mieć w wersji tradycyjnej – papierowej lub znacznie wygodniejszej – cyfrowej: adnroid https://bit.ly/3kjiWb3; IOS: https://apple.co/2TdaoGH

Numer marcowy „Mojego Ogródka” otwiera sezon na działce. Wiosną czeka nas przecież dużo ogrodowej pracy. W bieżący wydaniu, w dziale własne warzywa, polecamy najlepsze gatunki na przedplon i na plon główny, a także całościowy terminarz uprawy gruntowych pomidorów, czyli „Pomidory od A do Z”. Warto mieć własne, zdrowe i smakowite warzywa, to ogromna satysfakcja i oszczędność dla portfela!

Oprócz prac w ogrodzie warzywnym nie możemy zwlekać z innym, działkowymi czynnościami, np. w części ozdobnej. W numerze polecamy szczególną pielęgnację róż na przedwiośniu, a także odnowę działkowej murawy, która po tegorocznej, śnieżnej i mroźnej zimie wymaga szybkiej i rzetelnej pomocy.

Nowy sezon, to również przegląd i cięcie gatunków ozdobnych, którego szczegółowy, bardzo praktyczny opis znaleźć można w dodatku specjalnym – Wczesnowiosenne cięcie roślin ozdobnych. Koniecznie trzeba to przejrzeć i zastosować na działce!

Tematy warte uwagi:

• Trawnik już niemodny – Każdy dobry działkowiec stawia na bioróżnorodność, bo wie, jak duża z tego jest korzyść. Nie ma co tracić czasu i miejsca na wypielęgnowany trawnik! Skorzystaj z naszych rad i ciesz się kolorową, bogatą w różne nasadzenia działką,… a „usłyszysz” jak Ci dziękuje.

(str.24-25 )

• Zioła i warzywa w zasięgu ręki – Warzywa i zioła coraz częściej można spotkać na tzw. ogrodowych salonach. Już nie uprawiamy ich gdzieś z boku, tylko się nimi chwalimy. Bo jest czym! Dzięki naszym szczegółowym projektom w łatwy i wygodny sposób stworzysz ogród warzywny, zarówno na tarasie, jak i na typowej grządce.

(str. 40-41)

• Mój jagodnik – Tylko u nas znajdziesz pomysły na mały, bogaty w gatunki jagodnik! Już nie możesz mieć wymówki, że na owocowe krzewy nie ma miejsca na Twojej działce. Przeczytaj, zastosuj nasze rady i ciesz się „smaczną”, zdrową działką.

(str. 46-47)

• Ogród dla niecierpliwych – Bycie niecierpliwym nie ma wieku, każdy z nas trochę taki jest… chcemy mieć efekt już, od razu, bez czekania, np. atrakcyjną, piękną działkę. Ale czy tak można? Z naszymi poradami jest to możliwe! Przeczytaj i do dzieła!

(str. 4)

• Co zwalczamy w marcu i kwietniu – Aby móc cieszyć się zdrową działką, trzeba w odpowiednim momencie reagować na czyhające zagrożenia. Poznaj choroby i szkodniki, które na przedwiośniu mogą być „zmorą” każdego działkowca. Dowiedz się, jak skutecznie się przed nimi bronić, aby później nie stały się dużym problemem!

(str. 54-55)

Chcesz wiedzieć więcej, zajrzyj do działkowego sklepu internetowego na www.dzialkowiecsklep.pl Znajdziesz w nim tematyczne e-booki i wiele inspirujących e-wydań specjalnych! Warto skorzystać!

Galeria