„Mój Ogródek” – numer styczniowy od dziś w sprzedaży! Kup, przeczytaj, poleć innym działkowcom i ogrodnikom! - 17.12.2021

1712.2021

Miesięcznik „Mój Ogródek” jest dostępny w wersji papierowej i cyfrowej: adnroid https://bit.ly/3kjiWb3; IOS https://apple.co/2TdaoGH Wybierając e-wydanie każdy artykułów można przeczytać na dowolnym nośniku – komputerze, smartfonie czy tablecie.

W styczniowym wydaniu „Mojego Ogródka” zaczynamy nowy sezon. Jedną z ważniejszych rzeczy jest przegotowanie rozsady warzyw. Aby nie popełnić błędów, skorzystaj z naszych rad i etapów postępowania – co zrobić krok po kroku, które przedstawione zostały w artykule „Niezbędnik do produkcji rozsady”.

Zachęcamy też do przeczytania artykułu „Wybieramy odmiany warzyw”. Dobrze jest przeanalizować, co warto posiać w tym roku w warzywniku, a następnie ruszyć na zakupy – najlepiej do sprawdzonego sklepu na www.dzialkowiecsklep.pl

W numerze szczególnie polecamy:

• Tunel czy szklarnia – To bardzo praktyczny artykuł, idealny dla każdego działkowca i ogrodnika. Uprawa pod osłonami uniezależnia nasze działania od pogody i znacznie przedłuża okres plonowania! Poznaj koszty związane z zakupem tunelu lub szklarni. Wybierz najlepsze dla nich miejsce na działce. Ciesz się obfitymi plonami!

• Włoski warzywnik – Tylko w styczniowym „Moim Ogródku” znajdziesz pomysł na bardzo smaczny i estetyczny warzywnik! Jeśli lubisz włoską kuchnię, to ten artykuł jest dla Ciebie. Poznaj dobór gatunków, a także ich harmonogram uprawy na działce.

• Stare odmiany – Smaki owoców z lat dzieciństwa towarzyszą nam przez całe życie. Kojarzą się z beztroskimi chwilami, gdzie owoce miały wyrazisty, konkretny smak. Warto więc posadzić na działce takie „stare” odmiany i podzielić się zarówno wspomnieniem, jak i smakiem z naszymi dziećmi i wnukami.

• Kserofity – rośliny przyszłości – Zmiany klimatyczne dotykają również i działki. Wiosenna susza, upalne lata stają się faktem, którego skutki wymuszają na nas – działkowcach zmianę doboru roślin, zwłaszcza gatunków ozdobnych. Poznaj rośliny „ przyszłości” odporne na suszę!

• Rak bakteryjny drzew owocowy – W ostatnim sezonie wegetacyjnym w dużym nasileniu występował rak bakteryjny drzew owocowych. Najmocniej porażone były wiśnie, czereśnie, brzoskwinie i nektaryny. Dlatego też w nadchodzącym sezonie należy się liczyć z większym zagrożeniem ze strony bakterii wywołujących tę groźną chorobę. Sprawdź – jak postępować, aby nie mieć problemu z chorobą!

Koniecznie zajrzyjcie ma nasz portal www.mojogrodek.pl , a także bądźcie z na żywo – w każdy czwartek na Wasze pytania odpowiadają nasi eksperci z różnych dziedzin ogrodnictwa. Śledźcie posty na fb i na Instagramie.

 

Galeria