Czerwcowy „Mój Ogródek” – od 20.05 w sprzedaży! Kup, przeczytaj, poleć innym działkowcom i ogrodnikom! - 23.05.2022

2305.2022

W czerwcowym wydaniu „Mojego Ogródka” znajdziecie wszystkie ważne informacje o bieżących pracach ogrodniczych, a także cały pakiet inspiracji, praktycznych porad i przepisów na udany sezon na działce.

Koniecznie zajrzyjcie ma nasz portal www.mojogrodek.pl do zakładki rozkład jazdy https://bit.ly/3gO1cnV , w którym znajdziecie aktualne informacje o nadchodzących wydarzeniach – spotkaniach na żywo z ekspertami, czyli live (w każdy czwartek) i webinarach. Jeśli macie problem, zadawajcie pytania – nasi eksperci na nie odpowiedzą!

W najnowszym „Moim Ogródku” czeka na Was letni temat miesiąca „Hortensje w ogrodzie”, czyli praktyczny przewodnik po gatunkach tych spektakularnych roślin, porady pielęgnacyjne a także wskazówki aranżacyjne w ogrodzie.

Szczególnie polecamy artykuły:

  • Francuski warzywnik – To już ostatnia odsłona cyklu „Pyszny warzywnik”, tym razem proponujemy zagospodarowanie grządek warzywami i ziołami typowymi dla wyśmienitej kuchni francuskiej. Tylko u nas, znajdziecie takie wyjątkowe zestawiania i pomysły na oryginalny warzywni.

  • Czerwcowe strzyżenie i prowadzenie – Nadchodzi dobry czas na cięcie krzewów o liściach sezonowych i zimozielonych, przycinanie roślin po kwitnieniu, a także formowanie, prowadzenie pnączy. Radzimy jak wykonać te zabiegi, by pozytywnie wpływały na pokrój,  kondycję i kwitnienie.

  • Warzywa do cienia – Większość warzyw wymaga do wzrostu i plonowania stanowiska słonecznego, ale niektóre poradzą sobie w zacienieniu. Aby dobrze wykorzystać miejsca na działce o wystawie północnej, nieco osłonięte drzewami, przy ogrodzeniu, należy wybrać odpowiednie gatunki warzyw. Podpowiadamy co uprawiać, by cieszyć się udanymi plonami z tych trudnych

 

  • Truskawkowe szaleństwo – Czerwiec to doskonały moment, aby zbierać truskawki i cieszyć się ich smakiem oraz soczystością. Są atrakcyjne, słodkie, aromatyczne, o wszechstronnym zastosowaniu. Jak i kiedy zbierać te pyszne owoce? Jakie odmiany są najlepsze na działkę?

  • TOP 10 warzyw na trudne czasy – Wszystko drożeje! Nawet przy dobrym zagospodarowaniu warzywnika trzeba dokupić warzyw na codzienne potrzeby. Taki okres jest teraz w wielu gospodarstwach domowych, kiedy do szczytu zbiorów mamy jeszcze kilka tygodni. Sprawdźcie, które warzywa są najzdrowsze i warto je kupować. 
  • Ogród w stylu whimsical – Aby stworzyć aranżację ogrodową wpisującą się w trend whimsical wystarczy trochę kreatywności, odrobina pracy i szczypta szaleństwa. Ten nowatorski styl architektoniczny wymyka się sztampowej modzie projektantów i wnosi powiew świeżości. Radzimy jak stworzyć taki oryginalny magiczny ogródek. 
  • 6 pomysłów na wodę Lato w tym roku ma być gorące. Warto dla ochłody i błogiego relaksu zaplanować na tarasie atrakcyjny element wodny. Nie potrzeba do tego dużo miejsca. Można skorzystać z gotowych rozwiązań albo wykonać modne elementy wodne samodzielnie przy użyciu materiałów z recyclingu. Sprawdźcie, jak zrealizować pomysł na wodę na tarasie. 
  • Jak pozbyć się kreta – Kret, mimo że jest zwierzęciem owadożernym i odżywia się szkodnikami, nie jest mile widziany na naszych działkach. Najwyższy czas wypłoszyć nieproszonego gościa. Poznajcie profilaktykę i skuteczne metody na wyproszenie kreta. 

Galeria