Międzynarodowy Dzień w ROD im. gen. Władysława Sikorskiego w Kwidzynie - 01.06.2022

0106.2022

W ramach wzajemnej współpracy podpisanej w 2019 r. między Rodzinnym Ogrodem Działkowym im. gen. Władysława Sikorskiego a Powiślańską  Szkołą Wyższą w Kwidzynie, ROD już po raz drugi brał udział w wydarzeniu organizowanym przez uczelnię International Week´22., w którym udział wzięli wykładowcy uczelni z różnych krajów świata takich jak: Turcja, Algieria, Macedonia, Serbia, Litwa, Bułgaria, Hiszpania, Chorwacja, Armenia, Albania, Indonezja, Gruzja, Jordania, etc.

Pierwszego dnia tj., 24 maja br. w Międzynarodowym Tygodniu  po południu na naszym ROD odbyło się spotkanie, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił i ulepić własne polskie pierogi. Można było też popróbować specjałów, które przygotowały Panie z działającego w ogrodzie Działkowego Koła Gospodyń. Nie lada wyzwanie było przed paniami, ponieważ ze względu na różnonarodowość, przygotowane potrawy musiały być zgodne z kulturą różnych narodowości.

Podczas spotkania Prezes Zarządu ROD Jarosław Parus wyjaśnił gościom co to są Rodzinne Ogrody Działkowe w Polsce, że jednym z hobby polskiego społeczeństwa jest uprawa działek w ROD, które dla społeczeństwa  lokalnego służą wielu rodzinom do rekreacji i wypoczynku oraz dają możliwość ekologicznych upraw owoców i warzyw  na własne potrzeby. Goście byli bardzo zdumieni, że w Polsce istnieje aż ponad 4500 ROD, na których znajduje się ponad 904 000 działek.

Cała wizyta przebiegała w miłej atmosferze i sprzyjała integracji uczestników- międzynarodowych gości, pracowników Powiślańskiej Szkoły Wyższej i działkowców z naszego ROD.

 

Jarosław Parus

Prezes Zarządu ROD im. gen. Władysława Sikorskiego w Kwidzynie

Galeria