Odwiedzamy ROD Owczarnia w Gdańsku

2507.2022

Odwiedzamy  ROD Owczarnia w Gdańsku

 

Dnia 09.07.2022r. na zaproszenie Prezesa Pana Mieczysława Wosiaka odwiedziłam ROD Owczarnia.

Wizyta była związana z wystawą obrazów Pana Mieczysława Wosiaka pt. „Piękno jest obok nas tylko trzeba je wydobyć”. Wernisaż odbył się dnia 04.06.2022r. w Domu Działkowca ROD Owczarnia 16.

Z dużym zainteresowaniem zwiedziłam nowy dom działkowca i wystawę obrazów w głównej sali. Warto wspomnieć, że Pan Prezes ma za sobą 19 wystaw indywidualnych i wiele zbiorowych.

Przy okazji wizyty w towarzystwie Pana Prezesa zwiedziłam działki 354, 316, 318, 321, 328, 329. Mimo sąsiedztwa obwodnicy trójmiejskiej Ogród jest oazą spokoju. Działkowcy znajdują tu miejsce do wypoczynku ale również do uprawy warzyw w gruncie i w szklarniach. Znajdują się tu też ciekawe rozwiązania jak uprawy w skrzyniach i na podwyższonych grządkach. Na działkach znajdują się również kompostowniki i pojemniki na deszczówkę.  

Zachęcam  wszystkich działkowców do korzystania z bezpłatnych broszur wydanych ze środków KR PZD. Znajdziemy tam wiele porad na temat metod uprawy warzyw, nawożenia, podlewania, zestawienia roślin do tworzenia smacznych rabat, oraz jak wybrać miejsce na zielony warzywnik i wiele innych.

Aktualnie dostępne:

  • Skrzynie uprawowe i podwyższone grządki.
  • Uprawa warzyw pod osłonami.
  • Smaczne rabaty.
  • Moda na zielone.
  • Hortensje od A do Z.

Broszury można odebrać w Okręgu Pomorskim w Gdańsku ul. Grunwaldzka 102, I piętro pokój 13.

 

Instruktor ds. ogrodniczych

Bożenna Kaczmarek

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria