ROD „Zielony” wśród najlepszych w kraju! Huczna impreza z okazji Dnia Działkowca i 45-lecia ROD „Zielony” w Gdyni - 17.08.2022

1708.2022

Szanowni Działkowcy, drodzy sympatycy naszego Ogrodu,

W tym roku, jak nigdy dotąd, skumulowały się powody, aby hucznie świętować i bawić się w sobotę, dnia 13 sierpnia br. w naszym ROD „Zielony” w Gdyni-Wiczlinie.

Po pierwsze: Cieszymy się ogromnie, iż działkowcy wraz z Zarządem ROD wspólnymi siłami obronili działki przed budową drogi, która zniszczyłaby nasz wyjątkowy Ogród. Wspólny wysiłek opłacił się, Ogród został URATOWANY!

Po drugie: Nasz Ogród został wytypowany jako jedyny do reprezentacji Okręgu Pomorskiego PZD w : „Wielkim Krajowym Konkursie dla uczczenia Jubileuszu 40-lecia Polskiego Związku Działkowców w 2022 roku”. Znaleźliśmy się w ścisłej czołówce najlepszych Ogrodów PZD w Polsce.

Przedstawiciele Okręgu Pomorskiego PZD w osobach: Prezesa Okręgu Pomorskiego PZD Mieczysława Kamińskiego oraz Dyrektora Biura Andrzeja Łockiewicza zaszczyciły nas swoją obecnością i uświetniły nasze spotkanie. Serdecznie dziękujemy za przybycie.

Prezes Okręgu Pomorskiego PZD przekazał nam puchar i dyplom 45-lecia Ogrodu, który został nam przyznany przez Krajową Radę Polskiego Związku Działkowców i Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego. Oficjalne wyniki konkursu będą ogłoszone podczas tegorocznych Krajowych Dni Działkowca w Warszawie, dnia 17 września br.

Po trzecie: W tym roku obchodzimy 45-lecie istnienia ROD „Zielony”.

Bawiliśmy się świetnie, przybyło ponad 230 działkowców z całymi rodzinami, dziećmi i wnukami.

Pogoda nam sprzyjała, mogliśmy skosztować polowej grochówki, pieczonego dzika, ciast i wielu innych pyszności. Przy muzyce bawiliśmy się i tańczyliśmy do późnego wieczora.

Szczególne podziękowanie należy się Pani Izie - naszej działkowiczki, która tak

pięknie zajęła się dziećmi, zapewniając im gry, konkursy, zabawy ruchowe oraz  zapewniła bezpieczeństwo milusińskim przy wynajętym „dmuchańcu”,  który był cały czas oblegany.

Spełniły się moje marzenia i Zarządu ROD, aby Ogród uczynić jeszcze piękniejszym! Tak się stało. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do jego rozkwitu.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z naszej imprezy.

 

Leszek Kucharek

Prezes Zarządu ROD „Zielony” w Gdyni

Galeria