Wrześniowy „Mój Ogródek” – od 19.08 w sprzedaży! Kup, przeczytaj, poleć innym działkowcom i ogrodnikom! - 19.08.2022

2108.2022

W wydaniu wrześniowym „Mojego Ogródka” znajdziecie wszystkie ważne informacje o bieżących pracach ogrodniczych, wiele inspiracji, praktycznych porad. Aby nie przeoczyć ważnych zadań, warto nie tylko sięgnąć po wrześniowy „Mój Ogródek”, ale i zajrzeć na nasz portal www.mojogrodek.pl.

Wakacje się kończą, ale sezon na działce nadal trwa. Prowadzimy jeszcze liczne prace pielęgnacyjne, ale warto przyjrzeć się także nowym trendom w ogrodnictwie. Trwa obecnie moda na dzikość w ogrodach. Dlatego temu zagadnieniu poświęcamy temat miesiąca. „Dzikość  w ogrodach” jest nie tylko trendy, ale też koniecznością naszych czasów. Oznacza ona jak najmniejszą ingerencję w przyrodę, wyciszenie, i kontakt z naturą. Warto stworzyć na swojej działce takie zakątki. 

W numerze czekają na Was ponadto:

  • Problemy z dyniami – Warzywa dyniowate to różnorodna grupa roślin. Należą do niej ogórki, cukinie, kabaczki, patisony, dynie, melony i arbuzy. Brak wystarczającej wiedzy o ich wymaganiach często skutkuje niepowodzeniem w uprawie. Zebraliśmy najważniejsze problemy i ich rozwiązania, aby pomóc Wam cieszyć się udanymi plonami. 
  • Ranking ziół przyprawowych – Oprócz najczęściej stosowanych w naszej kuchni przypraw – czosnku, pietruszki i koperku na uwagę zasługują jeszcze inne, których cenne właściwości są marzeniem każdego smakosza. Zioła uprawiane bez użycia chemii, są naturalnymi lekami wspomagającymi procesy trawienne. Aby ułatwić Wam wybór te najbardziej wartościowe dla naszego zdrowia, które warto na co dzień wykorzystywać w kuchni, zebraliśmy w rankingu.
  •   
  • Hortensje w dekoracjach – Koniec lata to nadal czas spektakularnych hortensji, które warto zastosować zarówno do efektownych aranżacji tarasu, balkonu, ogrodu, jak i mieszkania. Przedstawiamy ciekawe przykłady wykorzystania ich oszałamiających kwiatów. Warto się nimi zainspirować i stworzyć własne dekoracje! 
  • Rośliny odporne na zanieczyszczenia Na działce mamy miejsca trudne do obsadzenia roślinami, na przykład z powodu większego zasolenia podłoża i zanieczyszczeń występujących w powietrzu oraz glebie. Na szczęście natura jest mądrzejsza od nas ludzi, którzy jesteśmy za te zanieczyszczenia odpowiedzialni i wiele roślin z powodzeniem towarzyszy nam w tych trudnych warunkach. Podpowiadamy co posadzić, by cieszyć się roślinami mimo trudnych warunków uprawy. 
  •  
  • Pigwa w sadzie  – Coraz częściej uprawiamy pigwę, ponieważ jej owoce są doskonałym surowcem na przetwory. Wyjaśniamy zasady uprawy tego cennego gatunku, polecamy wartościowe odmiany najlepsze na działkę i do ogródka.
  •  
  • Wybieramy kompostownik – Prace pielęgnacyjne na działce skutkują powstaniem dużej ilości odpadów roślinnych. Należy je zutylizować we własnym zakresie w kompostowniku – za darmo uzyskamy wysokiej jakości naturalny nawóz. Potrzebny w tym celu będzie kompostownik. Wybór rozwiązań jest dosyć duży. Jaki wybrać, aby spełnił wszystkie nasze oczekiwania? )
  • Uwaga na kleszcze! – Kleszcze są obecne prawie wszędzie – w miastach i w lasach, w parkach, na łąkach a także na naszych działkach. Najczęściej atakują wiosną i latem. Zmieniające się warunki klimatyczne sprawiają, że znajdziemy je także późną jesienią, a nawet zimą. Jak się przed nimi bronić? Co robić, gdy ukąsi nas kleszcz?  

 

 

Galeria