Dzień Działkowca w ROD "Polpharma" w Starogardzie Gdańskim - 26.08.2022

2608.2022

W sobotę, 20 sierpnia 2022 roku, Zarząd ROD „POLPHARMA” zorganizował dla swojej społeczności obchody Dnia Działkowca.
Kilka minut po godzinie 1600 prezes zarządu ROD przywitał wszystkich, poprosił o powstanie i wysłuchaliśmy Hymnu Działkowców. Następnie Prezes zaproponował uczczenie tradycyjną minutą ciszy tych działkowców, którzy w ostatnim czasie na zawsze opuścili naszą społeczność.
Prezes w zwięzłych słowach podsumował osiągnięcia ostatnich trzech lat i życzył dalszej dobrej współpracy a na dzisiaj dobrego nastroju i miłej zabawy.

Prezes Zarządu ROD "Polpharma" Jan Kowalski

Wspólnie z działkowcami świętował również zaproszony Zastępca Prezydenta Miasta ds. Techniczno-Inwestycyjnych Tadeusz Błędzki. – Mam nadzieję, że kolejne lata działalności Waszych ogrodów będą tak samo wspaniałe jak do tej pory. Cenimy Waszą pracę i gratulujemy ostatniej inwestycji jaką była modernizacja ogrodzenia.
Wasze ogrody to miejsca spotkań, pracy i odpoczynku. Życzę Wam aby ogród był drugą ostoją poza domem i byście mogli w przyjaznej atmosferze się spotykać – podsumował wiceprezydent Tadeusz Błędzki.
Miłym akcentem była wymiana symbolicznych prezentów.

Od lewej: Prezes Zarządu ROD "Polpharma" Jan Kowalski i Zastępca Prezydenta Miasta ds. Techniczno-Inwestycyjnych Tadeusz Błędzki.

Zarząd ROD "Polpharma" na lipcowym posiedzeniu podjął decyzję o przyznaniu „Brązowej Odznaki Zasłużonego Działkowca”. Otrzymali je wyróżniający się w uprawie działki i pracy na rzecz ogrodu działkowcy: Alina Armatowska, Danuta Flisikowska, Janusz Gajewski, Kazimierz Jasiński, Henryk Jendernalik, Józef Kamrowski, Zbigniew Kitowski, Mirosław Kobus, Stefan Kucks i Jerzy Szweda.

Wyróżnienia w konkursie na najładniej zagospodarowaną działkę w 2022 roku otrzymali:
Sektor 1: Roman Młyński, Ilona Bittner, Jerzy Szweda
Sektor 2: Renata Ponczek, Daniela Michniewska, Helena i Henryk Zimny
Sektor 3: Piotr Nowak, Józef Kamrowski, Danuta Narloch, Henryk Wyczyński, Czesław Rutkowski, Janusz Gajewski

Po części oficjalnej czas na poczęstunek i zabawę.
W ramach poczęstunku było sporo wspaniałego ciasta, kawa, herbata i zimne napoje. Nie zabrakło tradycyjnej grochówki z wkładką, którą wszyscy byli zachwyceni.
Oprawę muzyczną i pomysły na zabawę zapewnił profesjonalny DJ. Szczególnie entuzjastycznie bawiły się dzieci. Dorośli może trochę wolniej „rozkręcali się”, oczywiście do czasu… Konkursy były nagradzane symbolicznymi nagrodami, nie zabrakło też nagród pocieszenia dla tych dzieci, którym nie udało się wygrać,
Na szczęście pogoda nam dopisała i impreza trwała do późnych godzin wieczornych.

 

Janusz Apanasiewicz

członek Zarządu ROD "Polpharma"

Galeria