Dzień Działkowca w ROD "Janowo" w Rumi - 13.09.2022

1309.2022

W słoneczny, niedzielny dzień 11 września 2022 roku w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym ROD „Janowo” odbył się „Dzień Działkowca” , na który stawili się licznie działkowcy wraz z rodzinami.

Wszystkich przybyłych powitała w imieniu Zarządu ROD Wiceprezes Pani Izabela Sobkowska, która uhonorowała działkowców wyróżnionych za uprawianie najpiękniejszych działek. Otrzymali oni dyplomy, kalendarze na kolejny rok oraz literaturę fachową, aby ich działki wyglądały jeszcze piękniej.

Specjalną nagrodę w postaci dyplomu i patery z Łubiany otrzymała nasza działkowiczka Pani Barbara Lewińska, która od lat wypieka i pięknie przyozdabia chleby na Dni Działkowca.

Następnie zostały wręczone nagrody wszystkim dzieciom, które brały udział w konkursie „Działka w oczach dziecka”. Za  swoje plastyczne prace wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, czapeczki i pucharek ze słodkościami.

Po części oficjalnej na wszystkich czekał poczęstunek: grillowane kiełbaski, kawa, herbata i słodycze.

Kiedy wszyscy zaspokoili głód zaczęły się zabawy dla dzieci: przeciąganie liny, bieg z jajkiem na łyżce, rzut do celu, konkurs na ulubioną piosenkę lub wierszyk. Zwycięzcy poszczególnych kategorii gier i konkursów  zostali nagrodzeni upominkami i słodyczami.

 

W międzyczasie trwało głosowanie w konkursie dla dorosłych  „Działka w obiektywie”. Każdy uczestnik mógł oddać swój głos na zdjęcie, które według niego było najładniejsze.

Po grach i zabawach przyszedł czas na rozstrzygnięcie reszty konkursów, takich jak:

- „Najpiękniejszy kosz plonów”,

-  „Pyszne ciasto”, które zostało zjedzone do ostatniego okruszka,

- „Działka w obiektywie”.

Zwycięzcy otrzymali talony na działkowe zakupy do sklepu CASTORAMA.

Całe spotkanie umilał nam działkowy DJ, który dodatkowo przygotował bańki dla dzieci.

Na zakończenie Zarząd ROD podziękował za liczne przybycie, udaną i wspaniałą zabawę.  

 

Mieczysław Kamiński

Prezes Zarządu ROD "Janowo" w Rumi 

Galeria