Czytajcie „działkowca”! - 19.09.2022

2009.2022

Uwaga: już w sprzedaży październikowy numer „działkowca” – największe pismo ogrodnicze na rynku, wypełnione mnóstwem atrakcyjnych i aktualnych tematów, w którym znaleźć można m.in. praktyczne porady na temat najważniejszych prac do wykonania jesienią, a także wiele wspaniałych inspiracji na kolejny sezon!

 

● Przedstawiamy najcenniejsze gatunki i odmiany powojników. Te piękne pnącza, wyróżniające się dużym zróżnicowaniem i ogromną ilością odmian, mogą znaleźć zastosowanie na każdej działce. Doradzamy gdzie i jak je sadzić, w jakim towarzystwie najlepiej będą się prezentować, a także jakie mają wymagania i jak z powodzeniem je uprawiać!

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze: „Przeniesienie prawa do działki a zgoda małżonka”, „Zwierzęta na działce w ROD”, „Czy można przenieść prawo do działki na osobę zamieszkującą w drugiej części kraju?”.

 

● Owoce z własnego ogródka to sposób na zdrowe plony o wysokiej wartości odżywczej. Z pewnością warto je uprawiać! Doradzamy m.in., jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, planując uprawę gatunków owocowych na działce, jak grupować rośliny, aby sobie wzajemnie nie przeszkadzały a jednocześnie miały korzystne warunki wzrostu i rozwoju.

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: „Zgłoś się do Konkursu Krajowego »Warzywnik Roku 2022«”, „Wielki konkurs rozstrzygnięty!”, „Realizacja Konkursu ARiMR”, „Konkurs »Najpiękniejsza Działka Roku 2022« rozstrzygnięty!”, „Lista rankingowa ARiMR – I etap konkursu”, „Nowa broszura! »Pomysły na oczko wodne«”.

 

● Przedstawiamy i polecamy nowe, cenne gatunki i odmiany warzyw, odpowiednich do uprawy na działce. Charakteryzują się one wysokimi wartościami odżywczymi i z pewnością przyczynią się do wzmocnienia naszej odporności i ogólnego stanu zdrowia. Wiele z nich, w związku ze zmianami klimatycznymi, znajduje u nas coraz bardziej sprzyjające warunki do wzrostu i rozwoju!

 

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – październikowe sadzenie roślin.

● 5 rad na zdrowe i dorodne plony!

● Jak i gdzie wykorzystywać zrębki drzewne?

● Docieplamy altanę działkową.

● Zamieranie iglaków – jak sobie z tym radzić?

● Przygotowujemy kwaterę dla roślin kwasolubnych.

● Przedstawiamy relacje z działek i ogrodów.

● Polecamy pyszne i zdrowe przetwory z owoców po przemrożeniu!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji, ochronie roślin i ekologii oraz wiele innych interesujących tematów!

 

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

Galeria