Lutowy „Mój Ogródek” – od 20.01 w sprzedaży! Kup, przeczytaj, poleć innym działkowcom i ogrodnikom! - 20.01.2023

2001.2023

W wydaniu lutowym „Mojego Ogródka” znajdziecie wiele inspiracji i praktycznych porad ogrodniczych. Aby nie przeoczyć istotnych zimowych zadań, warto sięgnąć po nowy „Mój Ogródek” i zajrzeć na nasz portal www.mojogrodek.pl.

Storczyki budzą stale wiele emocji. Kochamy je niezmiennie od wielu już lat. Cenimy je za wyjątkowe kwiaty, które kojarzą się z egzotycznymi zakątkami świata. Niektórym rosną bujnie i stale, innym wciąż nie udaje się utrzymać ich kwitnienia. Warto poznać sekrety ich uprawy, dzięki czemu unikniemy rozczarowań i uzyskamy spektakularne efekty! Jaki jest klucz do sukcesu? Po zapoznaniu się z tematem miesiąca, będziecie to wiedzieć.

W numerze czekają na Was ponadto:

Czy warto wysiewać zimą? – Zimą rozpoczynamy wysiew nasion roślin, których rozsadę wiosną sadzimy na rabatach lub w pojemnikach. Tak wczesny termin dotyczy tych gatunków i odmian, których nasiona są bardzo drobne i wschodzą wolno, a ich siewki długo rosną powoli. Osiągnięcie przez nie odpowiedniej wielkości w terminie sadzenia na miejsce stałe trwa do 20 tygodni. Uprawa tych roślin, zwłaszcza w pierwszych tygodniach, jest pracochłonna. Wyjaśniamy kiedy warto podjąć się tego zadania i jak się do tego przygotować.

Topowe pomidory dla amatorów – Każdy ogrodnik wie, że nic nie zastąpi smaku i aromatu pomidora zrywanego wprost z własnego krzaka. Często nie wiemy, jakie odmiany warzyw wybrać, aby osiągnąć sukces w ich uprawie. Odmian pomidorów w sklepach ogrodniczych jest bardzo dużo, ale nie wszystkie z nich nadają się do uprawy amatorskiej. Podpowiadamy jakie odmiany wybrać na działkę i do ogrodu.

Desery z warzyw – Choć warzywa najczęściej kojarzą się z zupami, daniami obiadowymi lub sałatkami, to można z nich także przygotować pyszne i zdrowe desery. Może to być świetny sposób zachęcenia dzieci do spożywania warzyw. Desery te stanowią lżejszą i zdrowszą alternatywę do tradycyjnych smakołyków, przy zachowaniu walorów smakowych. Do ich przygotowania można wykorzystać warzywa korzeniowe – marchew, pietruszkę, seler i burak ćwikłowy. Prezentujemy ciekawe propozycje dla każdego. 

Sposoby uprawy owocowych – Sadzenie roślin sadowniczych warto zaplanować wcześniej. Późniejsza zmiana koncepcji i przesadzanie roślin wywołuje u nich stres, który może spowodować słabszy rozwój, spadek odporności i niższe plony. Podpowiadamy co należy uwzględnić planując posadzenie poszczególnych gatunków drzew i krzewów owocowych. 

Jeżyna i czarna malina – To cenne gatunki krzewów o ciemnych owocach, które zawierają wiele związków wpływających korzystnie na nasze zdrowie. Warto zdecydować się na posadzenie na działce co najmniej kilku egzemplarzy. Tym bardziej, że do wyboru jest wiele wartościowych odmian. 

W stylu Moneta – Ogród w stylu Moneta jest urzekający i zgodny z najnowszymi trendami. Ten styl, pełen malarskości i tajemniczości, z łatwością przyjmą jako swój wszystkie romantyczne dusze. Ci, którzy kochają oglądać swoją działkę o różnych porach dniach ze względu na zmieniające się światło. Styl inspirowany Monetem sprawdzi się w ogrodach naturalistycznych, rustykalnych, gdzie jest miejsce na całe grupy roślin. Warto się nim zainspirować. 

Mostki i kładki – To jedne z takich obiektów, które powstając z pragmatycznej potrzeby połączenia dwóch brzegów cieku wodnego stają się ozdobą działki. Podpowiadamy jak i z jakich materiałów przygotować te praktyczne konstrukcje. 

 

Galeria