Udział ROD im. gen. Władysława Sikorskiego w Kwidzynie w International Week”23

3105.2023

Rodzinny Ogród Działkowy im. gen. Władysława Sikorskiego w Kwidzynie już po raz kolejny brał udział w wydarzeniu International Week´23 organizowanym przez Powiślańską Szkołę Wyższą w Kwidzynie, w którym udział wzięli wykładowcy z uczelni z różnych krajów świata takich jak: Albanii, Armenii, Gruzji, Kirgistanu, Libanu, Maroka, Mołdawii, Palestyny, Serbii, Tunezji, Turcji i Ugandy i etc.

W kilkudniowym programie uczelnia zaplanowała wizyty w swoich placówkach w Gdyni, Gdańsku i Kościerzynie.

W dniu 18 maja br. wizytę zaplanowano w Kwidzynie, w której na zaproszenie udział brały Panie z naszego Działkowego Koła Gospodyń.

Całość uroczystości zaplanowano na dziedzińcu zamku krzyżackiego znajdującego się w naszym mieście. Po zwiedzaniu zamku każdy mógł spróbować swoich sił i ulepić własne polskie pierogi.

Można było też popróbować specjałów, które przygotowały Panie z Działkowego Koła Gospodyń. A nie lada wyzwanie było przed paniami, ponieważ ze względu na różnonarodowość, przygotowane potrawy musiały być zgodne z kulturą różnych narodowości.

Podczas spotkania wyjaśniono gościom co to są Rodzinne Ogrody Działkowe w Polsce i że jednym z hobby społeczeństwa polskiego jest uprawa działek w ROD.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze przy przyśpiewkach regionalnego zespołu folklorystycznego "Marezianki" i naprawdę sprzyjało międzynarodowej integracji.

 

Jarosław Parus

Prezes Zarządu ROD im. gen. Władysława Sikorskiego w Kwidzynie

Galeria