Czytajcie „działkowca”! - 20.07.2023

2107.2023

Czytajcie „działkowca”!

Uwaga! Na rynku jest już najnowszy – sierpniowy numer „działkowca” – największe na rynku pismo ogrodnicze, oferujące rzetelną i sprawdzoną wiedzę, dobrze przystającą do polskich realiów. Znaleźć w nim można wiele praktycznych porad na temat najważniejszych zabiegów do wykonania na działce w pełni lata, inspiracje związane z wyborem najlepszych roślin do uprawy, oryginalnymi kompozycjami lub elementami małej architektury oraz wiele innych, aktualnych tematów!

 

 • Warto doceniać rośliny, które są w stanie przynosić nam w ogrodzie zarówno piękno jak i pożytek. Przedstawiamy i zachęcamy do uprawy cennych gatunków roślin owocowych, które oprócz urody, mogą też dostarczać wartościowych części jadalnych. Smaczne, zdrowe i piękne – posiadanie ich w ogrodzie to skarb! Warto zatem dowiedzieć się, jak je stosować w ogrodowych aranżacjach i łączyć z innymi uprawami!

 

 • W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze: „Czy osoba niebędąca członkiem PZD lub nieposiadająca prawa do działki może być członkiem organu ROD?”, „Przeniesienie praw do działki w ROD a wniosek o zatwierdzenie umowy przez zarząd ROD”, „Rozbudowa altany nad tarasem”.

 

 • Zioła to niezwykle cenne rośliny, zawierające bogactwo składników potrzebnych, aby nasz organizm zdrowo i prawidłowo funkcjonował. Z pewnością warto je mieć na działce! Doradzamy jak zaplanować i zaaranżować ogródek ziołowy, aby był funkcjonalny i stanowił jednocześnie wspaniałą ozdobę!

 

 • Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: „Podsumowanie kampanii walnych zebrań w ROD w 2023 r.”, „Zakaz zamieszkiwania i wynajmu działki w ROD”, „Konkursy krajowe dla działkowców w 2023 r.”, „Zmieniamy trawniki na jagodniki”.

 

 • Zachęcamy do uprawy derenia jadalnego na działkach. Polecamy m.in. nowe odmiany o słodkich owocach, które nadają się do bezpośredniego spożycia! Rośliny te mają też mnóstwo innych zalet, są m.in. mało wymagające, łatwe w uprawie, odporne na choroby i szkodniki, przez co nie wymagają ochrony chemicznej, długowieczne, dekoracyjne, a ich owoce, oprócz wykwintnego smaku, mają wybitne walory zdrowotne!

Poza tym w numerze m.in.:

 • Rady na czasie – cięcie wiśni i czereśni po zbiorach.
 • Sadzimy truskawki powtarzające.
 • Kalendarz zbioru ziół.
 • Budujemy reprezentacyjną pergolę.
 • Prace w pasiece w sierpniu.
 • Przedstawiamy relacje z działek i ogrodów.
 • Polecamy pyszne i lekkie potrawy na lato!

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji, ochronie roślin, zdrowiu, ekologii oraz wiele innych interesujących tematów!

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

Uwaga! Na rynku jest już najnowszy – sierpniowy numer „działkowca” – największe na rynku pismo ogrodnicze, oferujące rzetelną i sprawdzoną wiedzę, dobrze przystającą do polskich realiów. Znaleźć w nim można wiele praktycznych porad na temat najważniejszych zabiegów do wykonania na działce w pełni lata, inspiracje związane z wyborem najlepszych roślin do uprawy, oryginalnymi kompozycjami lub elementami małej architektury oraz wiele innych, aktualnych tematów!

 

● Warto doceniać rośliny, które są w stanie przynosić nam w ogrodzie zarówno piękno jak i pożytek. Przedstawiamy i zachęcamy do uprawy cennych gatunków roślin owocowych, które oprócz urody, mogą też dostarczać wartościowych części jadalnych. Smaczne, zdrowe i piękne – posiadanie ich w ogrodzie to skarb! Warto zatem dowiedzieć się, jak je stosować w ogrodowych aranżacjach i łączyć z innymi uprawami!

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze: „Czy osoba niebędąca członkiem PZD lub nieposiadająca prawa do działki może być członkiem organu ROD?”, „Przeniesienie praw do działki w ROD a wniosek o zatwierdzenie umowy przez zarząd ROD”, „Rozbudowa altany nad tarasem”.

 

● Zioła to niezwykle cenne rośliny, zawierające bogactwo składników potrzebnych, aby nasz organizm zdrowo i prawidłowo funkcjonował. Z pewnością warto je mieć na działce! Doradzamy jak zaplanować i zaaranżować ogródek ziołowy, aby był funkcjonalny i stanowił jednocześnie wspaniałą ozdobę!

 

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: „Podsumowanie kampanii walnych zebrań w ROD w 2023 r.”, „Zakaz zamieszkiwania i wynajmu działki w ROD”, „Konkursy krajowe dla działkowców w 2023 r.”, „Zmieniamy trawniki na jagodniki”.

 

● Zachęcamy do uprawy derenia jadalnego na działkach. Polecamy m.in. nowe odmiany o słodkich owocach, które nadają się do bezpośredniego spożycia! Rośliny te mają też mnóstwo innych zalet, są m.in. mało wymagające, łatwe w uprawie, odporne na choroby i szkodniki, przez co nie wymagają ochrony chemicznej, długowieczne, dekoracyjne, a ich owoce, oprócz wykwintnego smaku, mają wybitne walory zdrowotne!

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – cięcie wiśni i czereśni po zbiorach.

● Sadzimy truskawki powtarzające.

● Kalendarz zbioru ziół.

● Budujemy reprezentacyjną pergolę.

● Prace w pasiece w sierpniu.

● Przedstawiamy relacje z działek i ogrodów.

● Polecamy pyszne i lekkie potrawy na lato!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji, ochronie roślin, zdrowiu, ekologii oraz wiele innych interesujących tematów!

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

 

Galeria