Gospodarska wizyta Marszałka Województwa Pomorskiego i Prezesa Okręgu Pomorskiego u działkowców w ROD „Janowo” Rumia i ROD im. Obrońców Kępy Oksywskiej w Kosakowie.

0408.2023

Gospodarska wizyta Marszałka Województwa Pomorskiego i Prezesa Okręgu Pomorskiego u działkowców w ROD „Janowo” Rumia i ROD im. Obrońców Kępy Oksywskiej w Kosakowie.

4 sierpnia 2023r. Pan Mieczysław Struk  Marszałek Województwa Pomorskiego był z wizytą gospodarską w rodzinnych ogrodach działkowych. Panu Marszałkowi towarzyszyli Włodarze Rumi Pan Michał Pasieczny Burmistrz wraz ze swoim Zastępcą Panem Piotrem Wittbrodtem oraz Pan Marcin Majek Wójt Kosakowa. Władze Okręgu Pomorskiego reprezentowali Pan Mieczysław Kamiński Prezes Okręgu Pomorskiego PZD, Pan Franciszek Potulski Członek Okręgowego Zarządu Pomorskiego oraz Pan Andrzej Łockiewicz Członek Okręgowej Rady Pomorskiej.

Na początku spotkania Prezes Okręgu zapoznał Pana Mieczysława Struka Marszałka Województwa Pomorskiego z problemami nurtującymi działkowców. Wskazał również z jakimi problemami w życiu codziennym borykać się muszą Zarządy Ogrodów.

W ROD „Janowo” w Rumii gości przywitał i oprowadzał po ogrodzie Prezes  Zarządu ROD Pan Mieczysław Kamiński.

W ROD im. Obrońców Kępy Oksywskiej w Kosakowie gości przywitał i oprowadzał po ogrodzie Prezes  Zarządu ROD Pan Wojciech Pera.

Odbyły się również  wizyty u działowców w ich „małych ojczyznach”, na ukochanych przez działkowców ogródkach.

Działkowcy serdecznie i gościnie podejmowali Pana Marszałka i Prezesa  Okręgu Pomorskiego. Z pasją opowiadali o swoich sukcesach i porażkach przy uprawie kwiatów, krzewów, warzyw i drzew owocowych. Częstowali gości swoimi zbiorami, dziękowali za odwiedziny. Pan Marszałek życzliwie wysłuchiwał opowiadań działkowców. Podkreślał w swoich wypowiedziach jak ważne są sprawy o których opowiadają działkowcy. Jego zdaniem rodzinne ogrody działkowe pełnią ogromną rolę w edukacji ekologicznej, ochrony środowiska, są oazami zdrowia dla seniorów.

Pan Marszałek obiecał, że jeszcze odwiedzi rodzinne ogrody działkowe w innych częściach Województwa Pomorskiego.

Pogoda w tym dniu dopisała, był to więc dobry czas na odwiedziny w  ROD „Janowo” Rumia i ROD im. Obrońców Kępy Oksywskiej w Kosakowie.

Wizytę zakończył poczęstunek w Domu Działkowca w ROD im. Obrońców Kępy Oksywskiej w Kosakowie.

Zdjęcia udostępnili:biuro prasowe UMWP oraz Mieczysław Kamiński

Dyrektor biura

mgr inż. Andrzej Łockiewicz

Galeria