Okręgowe Dni Działkowca Okręgu Pomorskiego PZD

1109.2023

W dniu 02.09.2023 w Tczewie odbyły się "Okręgowe Dni Działkowca" Okręgu Pomorskiego PZD. 

Część oficjalną rozpoczęto od wprowadzenia sztandarów oraz wykonania hymnu państwowego i PZD.

Zebranych przywitał Prezes Okręgu Pomorskiego PZD pan Mieczysław Kamiński, który podziękował przybyłym gościom wśród których byli licznie zebrani przedstawiciele władz samorządowych oraz posłowie i senatorowie. W swoim przemówieniu Prezes serdecznie dziękował wszystkim działkowcom za ich trud i zaangażowanie związane z uprawą dziełek a szczególnie działkowcom tczewskim za pomoc w organizacji dożynek oraz przygotowanie wspaniałych stoisk na których dumnie prezentowali swoje plony. 

W trakcie uroczystości wręczono nagrody i upominki laureatom konkursów oraz wręczono pamiątkowe dyplomy i puchary przedstawicielom ogrodów, które obchodziły swoje jubileusze.

Głos zabrał to również Prezydent Miasta Tczewa pan Mirosław Pobłocki, który również dziękował działkowiczom i mieszkańcom za liczna frekwencję oraz wręczył wyróżnionym działkowcom specjalne nagrody ufundowane przez władze miejskie. 

Również przedstawiciele parlamentarzystów i władz samorządowych zabrali głos dziękując wszystkim działkowcom za przygotowanie przepięknych koszy dożynkowych oraz ich całoroczne zaangażowanie o dbałość nad działkami.

Po części oficjalnej rozpoczęły się koncerty zaproszonych zespołów muzycznych, degustacja grochówki oraz zwiedzanie stoisk przygotowanych przez działkowiczów. Najmłodsi uczestnicy korzystali z dmuchanych zjeżdżalni, a wszyscy obecni mogli delektować się wspaniałą pogodą oraz przepięknym miejscem jakim jest Bulwar Nadwiślański w Tczewie,który udostępniły jako współorganizator władze miasta. 

 

Wojciech Sowa

Sekretarz Okręgu Pomorskiego PZD w Gdańsku

Galeria