DZIEŃ DZIAŁKOWCA ROD „Janowo” w Rumi

1409.2023

W słoneczny sobotni dzień 09 września 2023roku w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym ROD „Janowo” odbył się „Dzień Działkowca” , na który stawili się w działkowcy, wraz z rodzinami.

Wszystkich przybyłych powitała w imieniu Zarządu Pani Wiceprezes Izabela Sobkowska,  która uhonorowała działkowców wyróżnionych za uprawianie najpiękniejszych działek. Otrzymali oni dyplomy i piękne wrzosy, aby ich działki wyglądały jeszcze piękniej.

Pan Prezes Mieczysław Kamiński poinformował działkowców  o odwiedzinach w naszym Ogrodzie Marszałka województwa Pomorskiego  oraz Burmistrza Miasta Rumi, którzy chodząc alejkami podziwiali nasze piękne działki. Wspomniał również o naszej działkowiczce z dz. 211 pani Annie Wieczorek, która zajęła II miejsce w okręgu pomorskim w konkursie na „Najpiękniejsza działkę”

Nasza niezastąpiona Pani Barbara Lewińska  , która od lat wypieka  i pięknie przyozdabia chleby na Dni Działkowca tym razem również przygotowała piękne i smaczne wypieki.

Po części oficjalnej na wszystkich czekał poczęstunek: pyszna grochówka , kawa, herbata i słodycze.

Działkowicze mogli również skosztować ciast, które zostały przyniesione na konkurs „Pyszne ciasto” oraz skosztować nalewek, wykonanych z owoców działkowców.

Kiedy wszyscy zaspokoili głód zaczęły się zabawy dla dzieci, było: ogrodowy tor przeszkód, rzut do taczki, taniec w parach z balonami i raz, dwa, trzy , baba jaga patrzy.  Zwycięzcy poszczególnych kategorii gier i konkursów  zostali nagrodzeni upominkami i słodyczami.

Podczas trwania Dnia Działkowca dzieci mogły zmienić swoje buzie w kolorowe obrazki. Można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie w specjalnie przygotowanej ramce z napisem „Dzień Działkowca”

W międzyczasie zostały ogłoszone wyniki w konkursie dla dzieci” „ Działkowy stworek”. Wszystkie dzieci zajęły I miejsce, otrzymały medale, dyplomy i zestawy małego ogrodnika.

Po grach i zabawach przyszedł czas na rozstrzygnięcie reszty konkursów, takich jak:

- „Kosz plonów”

- „Pyszne ciasto”

W tym roku przygotowaliśmy dla dorosłych zabawę quiz pt. - „Działkowiec wie najlepiej”, chętni odpowiadali losowo na  pytania dotyczące ROD. 

Zwycięzcy I, II i III miejsca  otrzymali talony na  działkowe zakupy do CASTORAMY.

W tle grała muzyka i pięknie świeciło słońce.

Na zakończenie Zarząd ROD podziękował za liczne przybycie, udaną i wspaniałą zabawę.    

Filmik z wydarzenia - kliknij tutaj

Aneta Mackiewicz

ROD "Janowo" w Rumi

Galeria