Pamiątkowy dyplom i podziękowania za udział w konkursie „Warzywnik Roku 2023” dla ROD im. Władysława Sikorskiego w Gdyni

2112.2023

Uprzejmie informuję, że na ogłoszony konkurs przez Krajowy Zarząd PZD w dniu 4 kwietnia 2023 r. pn. „Warzywnik Roku 2023”, zgłoszenia dokonał p. Grzegorz Drozdowski – działkowiec z ROD im. W. Sikorskiego w Gdyni.

Celem udziału w konkursie było zaprezentowanie osiągnięć w prowadzeniu działki, posiadanej wiedzy oraz pasji na temat upraw warzyw i ich doboru. Zadaniem ogłoszonego konkursu było również przedstawienie osiągniętych plonów uprawianych warzyw, które miały być motywacją i wzorem do naśladowania dla innych działkowców.

Mimo małej powierzchni uprawnej na działce w roku 2023 r. p. Grzegorz z zaangażowaniem prowadził uprawę warzyw, tj. ogórków gruntowych, fasoli, buraczków ćwikłowych, marchwi, pietruszki, oraz ziemniaków. W tunelu foliowym uprawiane były pomidory oraz ogórki szklarniowe, gdzie wczesną wiosną rosła rzodkiewka i sałata.

Przez cały okres wegetacyjny p. Grzegorz zaangażowaniem poświęcał się uprawom warzyw ich przerobu, które uwieczniał w dokumentacjach fotograficznych. W przekazanych materiałach do konkursu p. Grzegorz zaprezentował metody i sposoby upraw warzyw najbardziej powszechnych w gospodarstwie domowym. Przygotowane zdjęcia zgodnie z wytycznymi wraz z wypełnionym formularzem zostały przekazane do Jednostki Krajowej PZD, która poddała sporządzony materiał ocenie.

Za udział w konkursie p. Eugeniusz Kondracki – Prezes PZD na ręce p. Grzegorza Drozdowskiego przekazał dyplom pamiątkowy oraz podziękowania wraz z roczną prenumerata „działkowca”.

Wyniki ogłoszonego konkursu zostały opublikowane na stronie PZD.

Tym samym zachęcam wszystkich działkowców do udziału w ogłaszanych konkursach przez Jednostkę Krajową PZD oraz Jednostki Okręgowe PZD, a także inne organizacje. Ogłaszane konkursy są świetną okazją do dzielenia się wiedzą, doświadczeniem z innymi działkowcami, a uczestnictwo w konkursach dostarcza mi wiele satysfakcji i radości, za co serdecznie dziękuję Jednostce Krajowej PZD.

Grzegorz Drozdowski

Sekretarz Zarządu ROD im. Władysława Sikorskiego w Gdyni

Galeria