Konferencja Krajowa poświęcona wdrażaniu nowej ustawy o ROD

2301.2014

Wejście nowej ustawy działkowej w życie nie powinno być dużym zaskoczeniem dla działkowców. Związek od długiego czasu przygotowuje się do wprowadzenia jej zapisów w życie. Temu także poświęcona była dwudniowa konferencja krajowa prezesów i dyrektorów biur OZ, która odbyła się 21 i 22 stycznia w Warszawie. Obradom przewodniczył Prezes PZD Eugeniusz Kondracki.

Prezes PZD w pierwszych słowach przypomniał, że PZD ma  ponad  trzydziestoletnią historię i z pewnością nie był to okres łatwy. Zwłaszcza na przestrzeni ostatnich trzech lat uaktywniły się środowiska, które konsekwentnie dążą do przejęcia gruntów ROD. Jednak dzięki jedności i solidarności działkowcom udało się odeprzeć te ataki. „Możemy być dumni z tego, co do tej pory udało się nam osiągnąć. Ogromnym sukcesem jest to, że obroniliśmy nową ustawę działkową. Nie mam wątpliwości, że dobrze zabezpiecza prawa działkowców i jest to najlepsza ustawa, jaką można było na dzień dzisiejszy uchwalić. Musimy teraz zrobić wszystko, by jak najlepiej wprowadzić jej zapisy w życie, dzięki czemu ogrody będą mogły tak jak do tej pory dobrze służyć działkowcom” – mówił Prezes PZD E. Kondracki.

Zachęcamy do zapoznania się z całością informacji wraz z podsumowaniem zmian, które weszły w życie wraz z nową ustawą o ROD - kliknij