Apel Prezesa Okręgowego Zarządu!

2305.2012

Apel

Prezesa Okręgowego Zarządu PZD w Gdańsku

  Szanowni Państwo! Działkowcy Okręgu Gdańskiego.  

Zaczął się już maj. Wiosna zmierza do końca. Lato przed nami. Rozpoczał się również sezon naszej pracy na działkach.

Każdy z Nas, Działkowców, chce aby jego działka była jak najpiękniejsza. Aby cieszyła oko estetyką, schludnością i pełnią barw.

Dbając o swoje działki nie zapominajmy jednak o ogrodach działkowych jako całości oraz o ich otoczeniu. Niestety to pozostawia wiele do życzenia. Szczególnie teraz, gdy spod zieleni wyłania się niekiedy bardzo niekorzystny obraz ogrodów działkowych. Bardzo ubolewam nad tym, że przemierzając ulice trójmiasta, w bezpośrednim sąsiedztwie ogrodów działkowych, dostrzec można śmieci, oznaki zaniedbania i bałagan.

Z tego powodu gorąco apeluję do Społeczności Działkowców o prawdziwe poczucie współodpowiedzialności za wizerunek ogrodów działkowych. Działajmy aktywniej w zapewnieniu reprezentacyjnego charakteru naszych działek i ogrodów, tak by stanowiły one najlepszą wizytówkę i wspaniałą reklamę dla ruchu ogrodnictwa działkowego w Polsce.

Swój apel kieruje szczególnie mocno do Działkowców w ogrodach zlokalizowanych w sąsiedztwie torów kolejowych Szybkiej Kolei Miejskiej, oraz tych przy głównych arteriach komunikacyjnych miast. W tym roku, z uwagi na odbywające się mistrzostwa europy w piłce nożnej „UEFA Euro 2012” aglomerację trójmiejską odwiedzi wielka ilość turystów. Apeluję, sprawmy aby z okien pociągów i samochodów dostrzec można było wyłącznie piękno ogrodów działkowych.

Z najlepszymi życzeniami na trwający sezon działkowy Prezes OZ PZD Gdańsk Czesław Smoczyński