Były ugory - są ogrody działkowe!

0705.2015

Na gdańskich Stogach, w miejscu dawnego nieużytku o powierzchni ok. 3 ha, powstały nowe ogrody działkowe. Gospodarzem tego miejsca będzie Polski Związek Działkowców.

Teren nowych ogrodów działkowych znajduje się przy ul. Zawiślańskiej. Obszar od północy graniczy z rzeką Łachą, a od południa z terenem lokalnej ciepłowni. W efekcie realizacji projektu powstało 45 działek ogrodowych o powierzchni od 300 do 450 m2. Realizacja zadania obejmowała także uzbrojenie (sieć wodociągowa, energetyczna), budowę alejek i miejsc parkingowych, oraz budowę ogrodzenia zewnętrznego wraz z bramami i furtkami. Koszt inwestycji, którą ze strony miasta pilotowała Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, wyniósł 1,5 mln zł.

W środę 6 maja odbył się ostateczny odbiór inwestycji, która przekazana zostanie w całości Zarządowi Okręgowemu Polskiego Związku Działkowców. Rodzinny Ogród Działkowy na Stogach powstał w ramach realizacji zadania „Organizacja zamiennych ogrodów działkowych związanych z rozbudową układów drogowych”.