Okręgowy Dzień Działkowca – Wejherowo 2015

0709.2015

W minioną sobotę, 5 września 2015 r. odbyła się uroczystość Okręgowego Dnia Działkowca.

W tym roku gospodarzem imprezy był Rodzinny Ogród Działkowy im. mjr Henryka Sucharskiego w Wejherowie.

IMG_0395

Uroczystość rozpoczęła się odegraniem Hymnu Państwowego oraz Hymnu Polskiego Związku Działkowców po czym Prezes OZ PZD Gdańsk Pan Czesław Smoczyński powitał wszystkich zebranych działkowców oraz zaproszonych gości.  Pan Prezes przekazał prowadzenie obchodów Panu Józefowi Pisarskiemu Sekretarzowi OZ PZD Gdańsk.

IMG_0454

Uroczystość Okręgowego Dnia Działkowca w tym roku została uświetniona wizytą znakomitych gości. Zaproszenie na uroczystość przyjął Pan Krzysztof Trawicki Wicemarszałek Województwa Pomorskiego, Pan Adam Urban Wiceprezydent Miasta Tczewa, Pan Marek Panek Przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Wejherowie a także Pan Premier Leszek Miller oraz Pani Poseł Krystyna Kłosin.

IMG_2682

Przed Nami stoją nowe wyzwania. Ogrody w miastach muszą się zmienić. Mieszkańcy miast nie chcą zrezygnować z ogrodów działkowych, chcą z nich korzystać. Ogrody musimy otworzyć dla społeczeństwa i uczynić dostępnymi. Przy współpracy z lokalnymi samorządami możemy organizować wczasy dla seniorów oraz tzw. „zielone klasy” dla młodzieży.” - powiedział w wystąpieniu otwierającym uroczystość Pan Prezes Czesław Smoczyński.

IMG_2663

Następnie głos zabrała Prezes ROD im. Sucharskiego w Wejherowie, Pani Jadwiga Lewandowska, która w swoim wystąpieniu przybliżyła zebranym historię swojego ogrodu oraz życzyła wszystkim uczestnikom udanej zabawy i mile spędzonego czasu.

Po wystąpieniu Pani Prezes,  głos zabierali po kolei zaproszenie goście, którzy witając się z uczestnikami uroczystości zapewniali o swojej życzliwości dla działkowców i ogrodów działkowych.

Bardzo istotnym elementem tegorocznego Okręgowego Dnia Działkowca było wręczenie odznaczeń Związkowych.

Odznaczeniem „Za zasługi dla Polskiego Związku Działkowców” uhonorowany został Pan Krzysztof Trawicki Wicemarszałek Województwa Pomorskiego oraz Pan Bohdan Jastrzębski z ROD im. Abrahama w Rumi.

IMG_0602

Złote odznaczenia „Zasłużonego Działkowca” otrzymali, Pan Henryk Wardyn z ROD im. Kopernika w Tczewie, Pan Jerzy Kabała z ROD „Janowo” w Rumi, Pan Leonard Rakowski z ROD „Janowo” w Rumi oraz Pani Irena Skowera z ROD „Janowo” w Rumi.

Okręgowy Dzień Działkowca był również okazją do uroczystego ogłoszenia wyników tegorocznych konkursów.

W kategorii „Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2015” wyniki ukształtowały się następująco:

I miejsce – ROD im. Ceynowy w Wejherowie

II miejsce – ROD „Leśna Dolina” w Kwidzynie

III miejsce – ROD im. Domagalskiego w Gdyni

IV miejsce - ROD im. Kraszewskiego w Pruszczu Gdańskim

V miejsce – ROD im. Dickmana w Gdańsku

W kategorii „Wzorowa Działka Roku 2015” zwycięzcami zostali Państwo Elżbieta i Tadeusz Więckowscy z ROD im. Kraszewskiego w Pruszczu Gdańskim.

W gronie laureatów znaleźli się również Państwo Anna i Waldemar Nowakowscy z ROD „Janowo” w Rumi, Państwo Zofia i Zdzisław Kwiatkowscy z ROD im. Domagalskiego w Gdyni oraz Państwo Iwona i Dariusz Karyś z ROD im. Sikorskiego w Tczewie.

Komisja Konkursowa postanowiła dodatkowo wyróżnić nagrodami 8 działek a dalsze 7 działek zostało nagrodzone upominkami za udział w konkursie.

IMG_2681

Zwieńczeniem oficjalnej części uroczystości było wręczenie jubileuszowych pucharów z okazji 65-lecia ROD im. Henryka Sienkiewicza w Tczewie oraz 80-lecia ROD im. Mikołaja Kopernika w Tczewie.

Wszystkich uczestników ugoszczono obiadem, po którym zaproszono do zwiedzania ogrodu działkowego będącego gospodarzem uroczystości.

Galeria zdjęć z Okręgowego Dnia Działkowca - Wejherowo 2015

Relacja z Okręgowego Dnia Działkowca umieszczona w portalu www.wejherowo.naszemiasto.pl

List Gratulacyjny od Prezydenta Miasta Tczewa

List Gratulacyjny od Starosty Wejherowskiego