Sezon na tulipany

0110.2015

Sezon na tulipany

Białe, żółte, papuzie, fryzowane, peoniowe, liliokształtne… bogactwo odmian tych najpopularniejszych kwiatów wiosny oszałamia. Jeśli chcemy je podziwiać wiosną na własnej działce, powinniśmy posadzić cebulki do około 20 października. Cebule zdążą się jeszcze dobrze ukorzenić przed zimą, tak aby wiosną wraz z pierwszymi cieplejszymi dniami wystrzelić w górę.

tulipany1 archiwum dzialkowca

Jak sadzić?

  • Cebule sadzimy na głębokość równą trzykrotnej ich wysokości.
  • Tulipany najlepiej sadzić w grupach po kilkanaście sztuk danej odmiany – uzyskamy tak najpiękniejszy efekt kolorowych plam.
  • Cebule można sadzić w specjalnych plastikowych koszyczkach, co zabezpieczy je przed zjedzeniem przez gryzonie szukające jesienią i zimą pożywienia.

Co posadzić?

Najlepszy efekt uzyskamy sadząc odmiany mniej pospolite, które wzbudzą zainteresowanie i podziw sąsiadów. A jest w czym wybierać! Doskonale sprawdzą się tak: Aria Card (śnieżnobiałe płatki o amarantowych, igiełkowych brzegach), Angelique (pełne kwiaty przypominające jasnoróżowe piwonie), Belicia (białe z ciemnoróżowymi lamówkami, przypominające kwiaty róż), Air (papuzie kwiaty, karbowane, różowe z jasnozielonymi pasemkami), Golden Glasnot (papuzie, złote z jasnozielonymi smugami), Orange Toronto (z jednej cebulki wyrasta bukiet czerwonych, wysmukłych kwiatów), West Point (kwiaty liliokształtne, w kolorze słońca), Mysterous Parrot (niczym egzotyczny ptak zachwycą purpurowym kolorem i finezją płatków), Danceline (kwiaty białe, pełne, z drobnymi ciemnoróżowymi cętkami), Belfort (efektowne strzępiaste płatki w bordowym kolorze).

tulipany 2 archiwum dzialkowca

Gdzie kupować?

  • Najlepiej kupować cebulki u sprawdzonego sprzedawcy. Mamy wtedy pewność, że są zdrowe, odpowiedniej jakości oraz odmiany, jaką chcieliśmy. Sprawdzonym i renomowanym sprzedawcą roślin jest sklep wysyłkowy wydawcy miesięczników „Działkowiec” i „Mój Ogródek” na www.dzialkowiecsklep.pl tel. 22 101 34 34, który szybko i profesjonalnie realizuje przyjęte zamówienia.