Kolejny dzień spotkań z Zarządami ROD

1410.2015

Dzisiaj spotkania z zarządami ogrodów odbyły się w siedzibie Okręgowego Zarządu PZD w Gdańsku. Pierwsze spotkanie z działaczami z terenów Gdyni, Wejherowa, Pucka, Kościerzyny i Kartuz zapełniło salę po brzegi.

IMG_0781

Przedstawiciele ogrodów działkowych zadawali szereg pytań dotyczących różnych kwestii formalnych działania ogrodów działkowych, co sugeruje, że przygotowywany przez inspektorat terenowo-prawny warsztat dla zarządów ROD, który ma się odbyć w listopadzie - będzie cieszyć się sporym zainteresowaniem.

IMG_0786

Drugie, popołudniowe spotkanie, odbyło się w gronie zarządów ROD z terenów Sopotu, Pruszcza Gdańskiego, oraz powiatu gdańskiego. Sala była nieco mniej wypełniona, chociaż ilość pytań działaczy była zbliżona do wcześniejszej.

IMG_0792

Podobnie jak na innych spotkaniach głos zabrała także zastępczyni przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej pani Elżbieta Senecka, która przekazała podstawowe wytyczne dla ogrodowych komisji rewizyjnych. Przestrzegła przed minimalizacją roli komisji rewizyjnej oraz przypomniała o obowiązki zapraszania przedstawiciela komisji na posiedzenia zarządu ROD.