Sukces ROD! Porozumienie z władzami Starogardu Gdańskiego.

2311.2015

Dotychczasowa współpraca działkowców Starogardu Gdańskiego z samorządem była zawsze oceniana jako pozytywna i dająca prawdziwe efekty. Dzięki staraniom Kolegium Prezesów ROD z Starogardu Gdańskiego udało się współpracę przełożyć na odpowiedni dokument.

IMG_8572

19 listopada 2015, na spotkaniu przedstawicieli Kolegium Prezesów ROD z Prezydentem Miasta Starogard Gdański Januszem Stankowiakiem i współpracownikami Prezydenta Miasta - podpisano porozumienie o stałej współpracy pomiędzy ogrodami a władzami samorządowymi. Za wypracowanie stałych mechanizmów współdziałania będą odpowiadać oddelegowani pracownicy Urzędu Miasta.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Porozumienie o współpracy podpisali: Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak oraz Bogdan Grzela – Przewodniczący Kolegium Prezesów ROD i Jan Kowalski - Członek Kolegium Prezesów ROD.

Prezydent Stankowiak nie ukrywał zadowolenia z faktu podpisania porozumienia. Jego sympatia dla działkowców jest bowiem powszechnie znana.

IMG_8585

W trakcie spotkania w miłej atmosferze, działkowcy podzielili się problemami dotyczącymi ogrodów i przedstawili zakres oczekiwanej pomocy. Prezydent Miasta przedstawił sposoby zdobywania środków na inwestycje w ogrodach i zapewnienie warunków do realizacji zadań związanych z integracją społeczną, aktywizacją osób starszych, promowaniem działań na rzecz wypoczynku i ochrony środowiska.

                            1                   2

Dobra współpraca wymaga odpowiedniego ułożenia pracy. Zgodnie z ustaleniami  Prezydent Miasta powoła zarządzeniem komisję ds. stałych kontaktów Samorządu z PZD.

AL