KR PZD rozesłała do okręgów książkę „Ekologiczna ochrona roślin na działce”

1301.2016

Krajowa Rada PZD w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie wartościową i niezwykle pomocną działkowcom publikacją, jaką jest „Ekologiczna ochrona roślin na działce” autorstwa prof. dr hab. Kazimierza Wiecha,  postanowiła rozprowadzić dodatkowe 40 tys. egzemplarzy ww. książki.

W zeszłym roku broszura ta ukazała się nakładem wydawnictwa „działkowiec”. Spotkała się ona z bardzo dobrym przyjęciem nie tylko w środowisku działkowym, ale także naukowym i akademickim. Zainteresowanie tematyką jest tak duże, że konieczny okazał się dodruk nakładu tej pozycji. Dlatego Prezydium KR PZD w dniu 17 grudnia 2015r.  w drodze uchwały na wniosek Komisji Oświaty Ogrodniczej KR PZD podjęło decyzję o wydaniu dodatkowego nakładu tej pozycji.

W najbliższym czasie książka „Ekologiczna ochrona roślin na działce” trafi bezpośrednio do okręgów z przeznaczeniem na wyposażenie instruktorów Społecznej Służby Instruktorskiej, aktywu okręgowego, a przede wszystkim dla początkujących działkowców. Dzięki temu każdy nowy użytkownik działki w ROD, który przejdzie szkolenie, otrzyma tę książkę bezpłatnie.

Z książki tej działkowcy mogą dowiedzieć m.in. o tradycyjnych metodach uprawy roślin oraz o ekologicznych sposobach zwalczania szkodników i chorób. Skuteczna, a zarazem w pełni naturalna ochrona działkowych upraw jest tematem niezwykle aktualnym i popularnym. Razem z wydawanym corocznie kalendarzem biodynamicznym, książki te stanowią prawdziwe kompendium wiedzy o sadzeniu, pielęgnacji roślin w ogrodach działkowych.

Koszt zakupu poniosła w całości Krajowa Rada, a książka ta jest dostępna w bibliotekach ogrodowych nieodpłatnie. Zachęcamy wszystkich działkowców do korzystania z tej pozycji, by wzbogacać swoją wiedzę o wartościowe i przydatne informacje.