Już, już... nowy "Działkowiec"!

1802.2016

Przedwiośnie ogarnęło ogrody, przyroda budzi się do życia, a działki – coraz piękniejsze, z pierwszymi wiosennymi kwiatami –­ zapraszają do odwiedzin. Trzeba też o nie odpowiednio zadbać. Po zimie zawsze jest wiele prac porządkowych, zdejmowanie osłon, cięcie... Na szczęście w sprzedaży pojawił się już marcowy numer „działkowca” – źródło aktualnych porad ogrodniczych, inspiracji i ciekawych pomysłów na zagospodarowanie działki.

Przedwiośnie to znakomita pora na cięcie drzew i krzewów ozdobnych i owocowych. To jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, dlatego w marcowym „działkowcu” poświęcamy mu cały blok tematyczny! Oprócz wyczerpujących informacji co i w jaki sposób należy ciąć, doradzamy też jakie są najlepsze do tego narzędzia!

● Temat altany działkowej i tego, jakie powinna spełniać wymagania, jest niezwykle ważny i aktualny. Wzbudza zainteresowanie, szczególnie nowych działkowców, jest też źródłem wielu nieporozumień. Wychodząc temu naprzeciw, kompleksowo i szczegółowo wyjaśniamy wszystkie kwestie dotyczące altany na działce w ROD!

● Któż nie kocha magnolii! To rośliny o nadzwyczajnej urodzie, a ich majestatyczne, ogromne kwiaty robią wrażenie na każdym. Polecamy gatunki i odmiany przydatne pod względem siły wzrostu do uprawy na działkach!

● W marcu, wprost do gruntu można wysiewać wiele kwiatów jednorocznych. Poznajcie jakie to gatunki i jak najlepiej wykorzystać je na działce. Doradzamy też jak je wysiewać i uprawiać.

● Czy wiecie, że w naturze spotkać można substancje o właściwościach antybiotyków? Z pewnością warto je poznać i nauczyć się wykorzystywać! To najzdrowsze, a do tego… niedrogie leki. A to niezwykle aktualny temat w sezonie grypowym!

● Czy wiecie, że wątroba to jeden z największych i najważniejszych narządów w naszym ciele? Koniecznie musicie wiedzieć co jej szkodzi a co wspomaga! Polecamy też kilka ziół poprawiających kondycję wątroby!

 

Poza tym w numerze m.in.:

Rady na czasie – czyli co robić z osłonami po zimie.

● Doradzamy dlaczego warto i jak stosować ściółki z włókniny.

● Polecamy najlepsze odmiany pomidorów malinowych.

● Odwiedzamy z reportażem ROD „Kąpiele Słoneczne” w Grudziądzu.

● Podajemy zdrowe dodatki do świątecznych potraw.

● Zdradzamy tajniki gemmoterapii, czyli leczenia… pączkami!

● Robimy (krok po kroku) trejaż na pnącza!

A oprócz tego porady i ciekawostki ogrodnicze, artykuły o ekologii, nawożeniu, uprawie w gruncie i pod osłonami oraz wiele innych, aktualnych tematów!