List Krajowej Komisji Rewizyjnej do Ministra Infrastruktury i Budownictwa

0903.2016

"Szanowny Panie Ministrze!

W całym wystąpieniu Rzecznika Praw Obywatelskich przewija się ton, że działania stowarzyszenia ogrodowego są nadmiernie restrykcyjne oraz nieprecyzyjne i apeluje o proporcjonalne limitowanie tych ingerencji, z czym stanowczo się nie zgadzamy.

Reakcja Pana Rzecznika na prośby garstki osób szukających usprawiedliwienia dla swego bezpardonowego łamania prawa jest dla nas niezrozumiała i delikatnie rzecz ujmując co najmniej dziwna. Bez podjęcia dyskusji z reprezentującą milion działkowych rodzin organizacją oraz bez zapoznania się z raportem opublikowanym pod koniec 2015 roku przez PZD zawierającym potwierdzone dokumentami faktyczne dane mimo wszystko  skierował list do Pana Ministra i Pani Elżbiety Rafalskiej Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Krajowa Komisja Rewizyjna PZD uważa, że obowiązujące w przedmiotowej materii regulacje prawne zostały uchwalone zgodnie z obowiązującym ładem konstytucyjnym i nie zachodzi potrzeba podjęcia prac legislacyjnych przez kompetentne organy Państwa.

Uważamy również, że w całych swych rozważaniach Rzecznik Praw Obywatelskich zapomniał o fundamentalnej zasadzie konstytucyjnej, jaką jest „równość wszystkich obywateli wobec prawa(...)"

Pełna treść stanowiska dostępna poniżej: List Krajowej Komisji Rewizyjnej do Ministra Infrastruktury i Budownictwa