LECHSTARTER – program inspirujący zmiany w miastach

1603.2016

Wystartował właśnie LECHSTARTER – program, w ramach którego można zgłaszać projekty i otrzymywać dotacje na inicjatywy służące poprawie miejskiego otoczenia. Zgłaszane projekty powinny mieścić się w jednej z czterech kategorii: „Zazielenianie”, „Łączenie ludzi”, „Promowanie technologii”, „Zmienianie na ładne”. Dla ogrodów działkowych szczególnie dostępne byłyby właśnie projekty służące tworzeniu zielonych obszarów miejskich, estetyzacja i otwarcie ogrodów, czy tworzenie nowych miejsc spotkań mieszkańców w oparciu o ogród.

Biorąc udział w konkursie grantowym można uzyskać dofinansowanie na poziomie 100 000 zł (tzw. grant) lub 25 000 zł (tzw. mikrogrant). Samo dofinansowanie jest kierowane do zwycięskich projektów w postaci zwrotu poniesionych wydatków, zatem należy dobrze wszystko zaplanować, przygotować, a w pierwszej kolejności zapoznać się z Regulaminem akcji pod adresem: http://lechstarter.pl/regulamin.pdf

W przypadku chęci zgłoszenia projektu pamiętajmy, że termin to 4 kwietnia br. gdyż to właśnie wtedy kończy się pierwszy etap akcji.

Szczegółowe informacje: http://www.urbanforms.org/lechstarter

AL