Żuławskie sady przydomowe. Zaproszenie na seminarium.

1703.2016

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego zaprasza na seminarium poświęcone podsumowaniu projektu pod tytułem Tradycyjne sady i drzewa owocowe, jako cenny rezerwuar przyrodniczy, historyczny i kulturowy Żuław Delty Wisły. W ramach projektu pomologicznego udało się odkryć na nowo zapomniane drzewa owocowe, których historia sięga nawet okresu międzywojennego.

Samo seminarium odbędzie się 31 marca 2016 r. w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim, ul. Kopernika 17 w godzinach: 11:00 – 14:30. Aby wziąć w nim udział należy się zgłosić do 28 marca do pana Dominika Sudoł sudomik@gmail.com. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, nazwę reprezentowanej instytucji, organizację, numer telefonu, e-mail. Liczba miejsc ograniczona i liczy się kolejność zgłoszeń.

Zaproszenie w szczególności kierowane jest do mieszkańców województwa pomorskiego, w szczególności uczestników projektu, przedstawicieli powiatów nowodworskiego, gdańskiego, malborskiego, tczewskiego, sztumskiego, kwidzyńskiego, przedstawicieli WFOSIGW w Gdańsku, Urzędu Marszałkowskiego, Ośrodków Doradztwa Rolniczego, pomorskich organizacji ekologicznych, sadowników, działkowców, rolników, sołtysów, miłośników i pasjonatów dawnych odmian drzew owocowych, media, wielbicieli niecodziennych smaków owoców.

Poniżej dołączamy zaproszenie oraz informacje w formie pdf.

Informacje o seminarium (pobierz)

AL